Motörhead: reedycja 'Iron Fist’ w 40. rocznicę wydania albumu

 

BMG sięga po kolejny kultowy tytuł. Tym razem doczekamy się reedycji płyty „Iron Fist” formacji Motörhead, która w tym roku obchodzi 40stą rocznicę wydania.

 

 

Ostatni album legendarnego składu 'trzech amigos’, do którego należeli: Lemmy, Fast Eddie Clark i Phil 'Philthy Animal’ Taylor. ’Iron Fist’ był najbardziej niedocenionym albumem Motörhead. Przez wielu uznany za ’niewystarczająco’ szybki, brudny i mocny, w rzeczywistości był po prostu ofiarą szaleńczego tempa kariery  Motörhead, która wkroczyła w swoją szczytową fazę z taką prędkością, że stała się lotem kamikaze dla zespołu. Wielkich poprzedników, czyli kamienia milowego w historii rocka ’Ace of Spades’ oraz numeru jeden sprzedaży ’No Sleep 'Till Hammersmith’ przeskoczyć się nie dało. Ale można było nagrać świetny album. I to zrobił Lemmy i jego gang, wydając w 1982 roku ’Iron Fist’.
 
W 40. rocznicę jego wydania BMG wznawia 'Iron Fist’, żeby przywrócić mu należne miejsce w panteonie najlepszych albumów Motörhead. Album wydany zostanie w wersji deluxe – 3 winylowe wydanie zawierać będzie: 
  • zremasterowany album,
  • niepublikowane nagrania demo i wersje alternatywne,
  • pełny, nigdy niepublikowany koncert ’Live at Glasgow Apollo’ z 1982 r.,
  • książeczka okładkowa w twardej oprawie.
Dodatkowo, dostępne będą także wersje: 2CD i dwu kolorowy, niebiesko-czarny, rozstrzelony winyl.

 

 

Premiera odbędzie się 23 września 2022 r. A póki co, zapraszamy do odwiedzenia strony zespołu, aby móc sprawdzić najnowsze informacje: www.iMotorhead.com