Gwiazdy na antenie Radia Nowy Świat: Jessie Ware oraz Skunk Anansie!

 

Już w najbliższy piątek, 12 sierpnia, na antenie Radia Nowy Świat dwie gwiazdy światowego formatu. W audycji „W środku dnia” (11.00-14.00) zapraszamy na rozmowę z Jessie Ware, a wieczorem w „RadioAktywni” (19.00 – 21.00) na wywiad z wokalistką zespołu Skunk Anansie – Skin.

 

W lipcu ukazał się nowy singiel Jessie Ware „Free yourself”. Kawałek zapowiada nadchodzącą płytę, której premiera zaplanowana została na przyszły rok. W rozmowie z Janem Niebudkiem piosenkarka opowiedziała o planach związanych z tym albumem, o jego house’owym brzmieniu i o łączeniu pracy zawodowej z wychowywaniem trójki dzieci.

W tym roku Jessie Ware wystąpiła na Open’erze. Jak wyznaje w wywiadzie dla Radia Nowy Świat bardzo lubi śpiewać w Polsce. Ceni polską publiczność i ma wrażenie, że to uczucie jest odwzajemnione. Na wywiad z Jessie Ware zapraszamy w piątek, 12 sierpnia, w pierwszej godzinie audycji „W środku dnia”.

 

Jessie Ware – Remember Where You Are

 

Tego samego dnia zapraszamy na kolejną świetną rozmowę. Tym razem w audycji wieczornej. Skin ze Skunk Anansie będzie gościem programu „RadioAktywni” o godzinie 19.00. Artystka w osobistej rozmowie opowie o macierzyństwie, o jej sprzeciwie wobec ksenofobii, nowej solowej płycie, autobiografii i przekładanej premierze albumu Skunk Anansie. Jacek Nizinkiewicz zapytał również o spotkanie z Luciano Pavarottim i Tonym Iommim z Black Sabbath oraz o miłość Skin do Foo Fighters.

 

Skunk Anansie – Can’t Take You Anywhere

 

Radio Nowy Świat – internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym nadająca program od 10 lipca 2020 roku. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy – Patronów. To rozgłośnia, która trzyma pion i poziom, oferując dziennie średnio 18 godzin autorskich audycji, szeroką propozycję różnorodnych gatunków muzycznych i interaktywność ze słuchaczami. Siedziba radia mieści się w Warszawie. W skład redakcji wchodzi kilkoro byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, znani aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni.