Łukasz Łyczkowski & 5 Rano prezentują utwór „Nie jest źle”

 

W sieci dostępny jest kolejny utwór, którym formacja 5 Rano z Łukaszem Łyczkowskim na czele, promuje swój najnowszy album „Credo”. Poznajcie kawałek „Nie jest źle”.

 

„Nie jest źle” jest kolejnym utworem promującym nowy album ,,CREDO” zespołu Łukasz Łyczkowski & 5 RANO. Klip według scenariusza frontmana grupy powstał w jego rodzinnym mieście – Sulęcinie (woj. lubuskie). Łyczkowi bardzo zależało by zawrzeć w obrazie emocje, które towarzyszyły mu podczas tworzenia utworu. Bawiąc się symboliką stara się przekazać odbiorcy nieoczywiste przesłanie, w samym zaś utworze stawia bezczelne wręcz pytania i tezy, nie bojąc się rzucenia wyzwania konformizmowi. Podmiot liryczny z przekorą staje w opozycji do otaczającej go rzeczywistości. Całokształt ma na celu wywołać rozdźwięk poznawczy u widza, który słysząc melodię pogodną i niosącą nadzieję jednocześnie musi zmierzyć się z obrazem mrocznym, wzbudzającym grozę i niepewność. Taka jest zresztą cała twórczość Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO – istny tygiel emocjonalny i gatunkowy.
 

 

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO – „Nie jest źle”

 

 

Dokładnie 19 marca swoją premierę miało nowe wydawnictwo formacji Łukasz Łyczkowski & 5RANO. Płytę „Credo” promował do tej pory singiel „Złotobrudny”, w którym gościnny udział wziął Sebastian Riedel. Jednak to nie wszyscy goście, których możemy usłyszeć na albumie! W tytułowym kawałku udział wziął Wojtek Cugowski!

Czym jest „Credo”? To swoista odpowiedź zespołu na to, co współczesny muzyczny świat nam proponuje. To negacja obowiązujących trendów i jednocześnie hołd klasycznemu rockowi. Grupa czerpie z wszelkich gatunków i nie boi się takich połączeń jak metal, funk czy blues. I jak sami zdradzają: Każdy z członków 5 RANO wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności.