Mentally Blind udostępnia instrumentalny playthrough do ostatniego singla „XYZ”

facebook | instagram | youtube | spotify | bandcamp

 

Zespół Mentally Blind postanowił podzielić się ze swoimi fanami ciekawym wideo, w którym prezentują instrumentalny playthrough do ostatniego singla „XYZ”.

 

Na oficjalnym kanale YouTube, zespół Mentally Blind udostępnił ciekawostkę dla swoich fanów. Znajdziemy tam instrumentalny playthrough do ostatniego singla zespołu – „XYZ”. Dlaczego grupa postanowiła skupić się na instrumentalnej wersji kawałka? Zdradza nam Filip Mieszkalski, gitarzysta formacji:

Utwory, które piszemy są przeważnie wielowarstwowe. Pod wysuniętym na przód wokalem często skrywają się aranżacyjne pomysły, które uważamy za ciekawe. Myślę, że słuchając wersji instrumentalnej można znaleźć w tych utworach kolejne wcześniej nieodkryte wartości.

I jak jednocześnie dodaje:

Dodatkowo część ludzi słuchająca tego typu muzyki dużą uwagę przekłuwa do sprzętowego zaplecza oraz techniki wykonywania utworów – to dla nich przygotowaliśmy playthrough.

Mentally Blind // XYZ (Instrumental Playthrough)

 

Muzyka Mentally Blind opiera się o specyficzne kompozycje w klimatach metalu progresywnego/metalcore, które oprócz technicznych partii, mają do zaoferowania całą paletę różnorodnych barw, począwszy od przestrzennych pogłosów, na dźwięku analogowych synthów kończąc.

Zespół aktualnie promuje swoje ostatnie wydawnictwo z 2021 roku – Stage: Zero.
Album jest dystrybuowany m.in. poprzez Blood Blast, podmiot należący do wytwórni Nuclear Blast Records oraz Believe Music. Krążek zdobył dobre recenzje, między innymi na łamach naszego portalu:

Mamy tu do czynienia z klasycznym metalcore’em, o odpowiednio gładkim, nowoczesnym brzmieniu. Użycie elektroniki zostało ograniczone do niezbędnego minimum.  (…) Jednym z głównych elementów tego wydawnictwa jest naturalność. Łatwo można wyłapać lekkość oraz swobodę grania, a niektóre momenty niemalże natychmiast zwracają na siebie uwagę.

Całą recenzję znajdziecie tutaj.