Łydka Grubasa wraz z gośćmi prezentuje – Grube Upudlenie 2020

Łydka Grubasa Grubo Upudlona

 

W dniu dzisiejszym swoją premierę ma wyjątkowe przedsięwzięcie zespołu Łydka Grubasa. W sieci pojawiło się wideo do akustycznych wersji utworów kapeli z gościnnym udziałem muzyków sceny olsztyńskiej. Zapraszamy do poznania!

 

Grube Upudlenie” to mini koncert, który w dniu dzisiejszym prezentuje nam zespół Łydka Grubasa. Znajdziemy tutaj sześć akustycznych wersji znanych przebojów grupy. Niespodzianką może być cover – nieformalny hymn festiwalu Zacieralia,Wieczorne Telefony„, wykonywany w oryginale przez Wiesława Miernika. Pomysł na wersje akustyczne powstał w czasie narodowej kwarantanny. Jak zdradza nam Bartosz „Hipis” Krusznicki (wokalista Łydki Grubasa):

Kiedy wszyscy utknęli w swoich domach, za punkt honoru postawiliśmy sobie nie odpuszczać, tylko działać ze zdwojoną mocą. Jednym z naszych pomysłów był szybki koncert na akustykach, jednak z biegiem czasu koncepcja ewoluowała. Podczas opracowywania kawałków w wersji „unplugged” nowe melodie chwyciły nas za serce na tyle, że skończyło się na nagraniach studyjnych, mini trasie wakacyjnej, oraz obrazku do nagrań, który właśnie ma swoją premierę.

Akustyczne wersje przebojów Łydki Grubasa zdążyły już zostać bardzo dobrze przyjęte przez publiczność na koncertach wakacyjnych. Zespół zdecydował zatem, że nie zabraknie nowych aranżacji w nadchodzącej jesiennej trasie koncertowej (więcej tutaj).

W nagraniach nie zabrakło gości specjalnych! Grupa zaprosiła do współpracy muzyków znanych przede wszystkim na scenie olsztyńskiej. W utworach pojawiają się m.in. Piotr „Lolek” Sołoducha (Enej) grający na akordeonie, Roland Biliński (Romanca) na skrzypcach czy Marcin Rumiński (Shannon) na dudach hiszpańskich.

Jak podkreśla Maciek „Ziggy” Charytoniak (gitarzysta Łydki Grubasa):

Stroniliśmy od tego, by ‘akustycznie’ oznaczało ‘smętnie’. Kawałki, które wzięliśmy na warsztat, są dość mocno przearanżowane, ale to wciąż rock and roll z kopniakiem i pozytywną energią. Wpletliśmy w nasze utwory ścieżki instrumentów, które raczej nie kojarzą się z tego typu muzyką. Dzięki temu wniosły do kompozycji więcej smaku, bo występują w dość niestandardowych rolach. Bardzo dziękujemy kolegom, którzy bez chwili wahania zgodzili się z nami zagrać.

Łydka Grubasa i goście – Grube Upudlenie 2020 (akustycznie)

 

Klip do „Upudlenia” został okraszony licznymi ujęciami prezentującymi olsztyńskie plenery. Został również nakręcony w jednym z kultowych olsztyńskich pubów.

Dominik „Długi” Skwarczyński (klawisze) dodaje:

Upudlenie to kapitalna okazja, żeby poza muzyką przedstawić naszym Słuchaczom również część zespołowej historii. Lubimy nasze miasto i jesteśmy z nim związani. Mamy nadzieję, że poprzez zarówno muzykę, jak i wplecione w klip widoki Starówki, jezior, Zamku czy pięknych okolic miasta uda nam się zachęcić niejedną osobę do odwiedzenia Olsztyna. Zapraszamy serdecznie- zarówno do przesłuchania, jak i obejrzenia materiału, który dla Was przygotowaliśmy.