Łydka Grubasa prezentuje oficjalny teledysk do utworu „Grać utwory“

autor zdjęcia: Grzegorz Kubica

 

W zeszły piątek swoją premierę miał oficjalny teledysk do utworu „Grać Utwory”. Pochodzi on z ostatniej płyty zespołu Łydka Grubasa – „Socjalibacja”. Zapraszamy do obejrzenia!

 

Formacja Łydka Grubasa udostępniła w sieci oficjalny teledysk do kawałka „Grać Utwory„. Jak zapowiadali członkowie grupy, stworzone wideo jest wyrazem tęsknoty za koncertami na żywo, które niemal od roku nieodbywają się z powodu panującej epidemii.

Jak zdradza nam Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista zespołu Łydka Grubasa:

Skoro nie możemy promować albumu na koncertach, szukamy innych opcji. Teledysk do „Grać utwory” od początku miał być obrazkiem koncertowym, teraz nabrał dodatkowego wymiaru. Jest to wyraz naszej tęsknoty za wspaniałymi, żywymi i dynamicznymi koncertami, jak i wyśpiewanie nadziei, że wrócą już wkrótce.
Ujęcia, które możemy oglądać w teledysku poniżej, powstały w warszawskim klubie Progresja oraz wrocławskim A2. Odpowiedzialny za nie jest Maciej Pieloch. Montażem zajął się Dominik Kwiatkowski – oświetleniowiec grupy.
 
Ale to nie koniec nowości! Zespół ma już sporo nowego materiału, którym pragnie podzielić się ze swoimi fanami. Dodaje Maciek „Ziggy” Charytoniak, gitarzysta:
Nagraliśmy dwa całkiem nowe kawałki oraz remake jednego z poprzednich. Co najmniej jeden z nich również będzie zilustrowany teledyskiem i pojawi się w internecie już wkrótce. Chyba mogę już zdradzić tytuł – będzie to „Pinokio”. Planujemy intensywnie również inny klip do jednego z utworów z „Socjalibacji”, nuda nam nie grozi.

 

Łydka Grubasa – Grać utwory

 

W poprzednim, 2019 roku, zespół Łydka Grubasa należała do jednego z najaktywniejszych
zespołów na rodzimej scenie rockowej. Marcin Koćmierowski, menadżer zespołu tłumaczy jak wyglądał ten czas:
Po początkowym załamaniu zagrała w nas przekora i rozbudziła kreatywność. Zorganizowaliśmy kilka koncertów online, powstał utwór skomponowany i nagrany w całości korespondencyjnie („R jak Rozlewam”), opracowane zostały akustyczne wersje utworów, które zostały nagrane w studiu i wrzucone do internetu, udało się zrobić animowany teledysk do „Walca”, Łydka Grubasa grała na żywo i gościnnie online gdzie i kiedy się tylko dało, min na Domówce Jerzego Owsiaka. Chcemy jasno pokazać ludziom, że kultura się nie da, że nie zostali zostawieni samym sobie, i że czekamy w blokach startowych na jak najszybszy i pełny powrót do normalności. Inna opcja nas nie interesuje!.