Łukasz Łyczkowski & 5RANO – premiera płyty „Credo”. Gościnnie: Wojtek Cugowski, Sebastian Riedel

facebook | instagram | youtube

 

Za nami premiera najnowszego krążka formacji Łukasz Łyczkowski & 5RANO. Na albumie „Credo” nie zabrakło gości specjalnych: Wojtka Cugowskiego czy Sebastiana Riedla.

 

Dokładnie 19 marca swoją premierę miało nowe wydawnictwo formacji Łukasz Łyczkowski & 5RANO. Płytę „Credo” promował do tej pory singiel „Złotobrudny”, w którym gościnny udział wziął Sebastian Riedel. Jednak to nie wszyscy goście, których możemy usłyszeć na albumie! W tytułowym kawałku udział wziął Wojtek Cugowski!

Czym jest „Credo”? To swoista odpowiedź zespołu na to, co współczesny muzyczny świat nam proponuje. To negacja obowiązujących trendów i jednocześnie hołd klasycznemu rockowi. Grupa czerpie z wszelkich gatunków i nie boi się takich połączeń jak metal, funk czy blues. I jak sami zdradzają: Każdy z członków 5 RANO wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. 
 
Jak zdradza Łukasz Łyczkowski:
Zawsze się mówi, że właśnie wydany album jest tym najważniejszym, najbardziej dojrzałym, najlepszym. Szczerze dla mnie właśnie takie jest ,,Credo”. To jest zarejestrowany na taśmie mój krzyk, mój protest, apel i odpowiedź na to co mnie otacza. Muzyka to dla mnie sacrum, zawsze darzę ją największym szacunkiem i moje intencje przy komponowaniu są zawsze szczere.
Skąd pomysł na nazwę krążka?
Każda pieśń z innego oceanu dzwięków, muzyczny krain, a jednak album w moim odczuciu zwarty, konceptualny mający przekazać pare moich prawd, stąd właśnie tytuł ,,Credo”. Oprócz śpiewania, o tym przeciwko czemu się buntuję jest to album gdzie wręcz ekshibicjonistycznie się obnażam i grzebię w swojej głowie. Kolejny raz rozliczam się z demonami przeszłości, śpiewam o swoich upadkach, ale też oznajmiam, że pewne rany już się zabliźniły i wstaję niepokonany.

Łukasz Łyczkowski & 5RANO – Credo


 
Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”.  Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy.