Wojtek Sarnecki – BENIGN NEGLECT: LOSS już dostępny w sieci!

 

Za nami premiera drugiej odsłony serii Benign Neglect Wojtka Sarneckiego. Tym razem przyszła pora na część „Loss”.

 

W listopadzie 2021 ukazała się pierwsza odsłona serii BENIGN NEGLECT, której autorem i twórcą jest Wojtek Sarnecki. Wówczas poznaliśmy odsłonę „Love”, na której znaleźliśmy dwa utwory, które nie weszły na finalną wersję albumu TOWARD NOT CARING. Teraz przyszła pora na drugą odsłonę: „Loss”. Znajdziemy tutaj utwory Scaffolding Soldier” oraz “Errors”, które już są dostępne w serwisach streamingowych.

Jak zdradza nam Wojtek Sarnecki:

Temat straty jest nam wszystkim bardzo bliski w tych niespokojnych czasach. Kiedy pisałem te utwory, świat wyglądał zupełnie inaczej, doświadczałem pustki w zupełnie innym znaczeniu. Dzisiaj mogą jeszcze dosadniej wybrzmieć. To jest ich moment! Niech idą w świat, skłaniają do refleksji  ale przede wszystkim niech będą dla nas wszystkich odrobiną przyjemności i szansą na chwilowe oderwanie się od paskudnej rzeczywistości.

Wojtek Sarnecki – Benign Neglect – Errors

 

BENIGN NEGLECT – bo tak zatytułowana jest cała seria – to 4 pary b-sidów (jak na single
przystało – każdy będzie miał stronę A i B), które zostały podzielone tematycznie. Pierwsza
odsłona – LOVE składa się z dwóch utworów: “S.O.M.H” i “Involuntary Histrionics” właśnie.

 

Wojtek Sarnecki – Benign Neglect – Scaffolding Soldier

 

Wojtek Sarnecki – wokalista, songwriter i multiinstrumentalista z Warszawy. Od przeszło
dekady pisze autorskie teksty i muzykę. W marcu bieżącego roku ukazała się jego debiutancka płyta TOWARD NOT CARING, na której znalazło się 14 kompozycji w języku angielskim, których myślą przewodnią jest życiowe odpuszczanie. Teraz Wojtek powraca z niejako kontynuacją tamtego projektu. Już wkrótce pojawią się pierwsze utwory-odrzuty z sesji do jego płyty.