KULT ogłasza szczegóły Pomarańczowej Trasy

 

Jak co roku, zespół Kult zaprasza nas na koncerty grane pod szyldem Pomarańczowej Trasy. Poznajcie szczegóły nadchodzących wydarzeń.

 

Jesienią wraca się do koncertowania klubowego. Wtedy też rozpoczynają się trasy koncertowe, które są nieodłącznym elementem tej pory roku. I z tej okazji formacja Kult zaprasza nas na coroczną Pomarańczową Trasę. Można powiedzieć, że jest to swoista tradycja zespołu.

Nazwa trasy wzięła się od kolorystyki przyjętej już na pierwszej edycji. Pomarańczowe były plakaty, koszulki czy materiały reklamowe. Wszystkie koncerty w ramach tournee zachwycały. Przede wszystkim grą świateł, które były dostosowane do poszczególnych utworów. 

Jak wspomina Leszek Gnoiński, w artykule „Historia koncertem pisana”:

„Piloci” lśnili zielenią, „Do Ani” rozpływało się w fioletach, „Wioślarze” i „Wódka” w pięknych barwach reggae, a „Grosstanz” przytłaczał ponurą purpurą. Ale najbardziej złowieszczo oświetlono „Dziewczynę bez zęba na przedzie”. Scena przybierała wtedy barwę fioletu, a twarz Kazika stawała się purpurowa. I wyglądała jakby naprawdę bez tego zęba była. Na kolejne trasy przygotowywano równie efektowne światła.

Kult – Baranek

 

Kult – Pomarańczowa Trasa 2022 – szczegóły

Pomarańczowa Trasa zespołu Kult rozpocznie się już 25 września w Oslo. I potrwa do końca listopada. Zaplanowanych jest łącznie siedemnaście koncertów w różnych częściach Polski, jak również za granicami naszego kraju. Całą trasę na bieżąco można śledzić na profilu facebookowym zespołu.

Ogłoszone koncerty: