Closterkeller ogłasza trasę koncertową z okazji 30lecia wydania płyty „Blue”

 

Zespół Closterkeller ogłosił w swoich mediach społecznościowych szczegóły trasy koncertowej z okazji 30lecia wydania albumu „Blue”. Koncerty ruszają już za miesiąc!

 

„Blue” to drugi studyjny album formacji Closterkeller. Światło dzienne ujrzał w 1992 roku nakładem SPV Records. Nazwę krążka, z języka angielskiego, można określić jako kolor niebieski lub smutek. I właśnie taka jest zawartość tej płyty. W warstwie muzycznej znajdziemy tutaj dużo instrumentów klawiszowych, które doskonale komponują się z gitarami oraz emocjonalnym wokalem Anji Orthodox.

Płyta ukazała się w wersji angielskojęzycznej na CD i zawierała 17 utworów. Wersja polskojęzyczna z kolei zawierała 15 kawałków i dostępna była na kasecie magnetofonowej.

Krążek trafił do pierwszej dziesiątki najlepszych płyt 1992 roku w plebiscycie pisma Tylko Rock.

 

Closterkeller – Blue

 

Closterkeller – 30lecie płyty „Blue” – szczegóły trasy koncertowej

Zespół Closterkeller zaprasza na trasę koncertową z okazji 30lecia wydania płyty „Blue”. Jak zapowiada grupa, jest to jedyna okazja, żeby posłuchać krążka na koncertach, ponieważ zazwyczaj utwory te nie są grane. Dodatkowo, usłyszeć będziemy mogli również największe przeboje formacji.

Szczegóły poszczególnych koncertów już wkrótce pojawią się na oficjalnym profilu facebook zespołu. Póki co znamy daty oraz miasta, w których grupa planuje zagrać. Ogłoszone zostały 23 koncerty w różnych częsciach Polski.