Killsorrow prezentuje nowy album!

facebook | youtube 

 

W połowie listopada swoją premierę miał nowy album krakowskiej formacji Killsorrow. Płytę charakteryzują bardziej rozbudowane utwory, co różni ją od poprzedniego wydawnictwa.

 

Najnowsza płyta zespołu Killsorrow światło dzienne ujrzała 17 listopada. Krążek zapowiada tytułowy utwór „Killsorrow” do którego wideo możecie obejrzeć poniżej. Na albumie znajdziemy 14 autorskich kompozycji, co daje nam godzinę świetnego grania. Są wśród nich zarówno melodyjne jak i ciężkie brzmienia. Nie zabraknie również niemal doomowych dźwięków. Jak zespół przyznaje, na płycie starali się brzmieć tak jakby grali na żywo. Co było dużym wyzwaniem. 

W nagraniach przyświecała nam jedna myśl – spróbować zabrzmieć tak jak na żywo. Było to nie lada wyzwanie, bo staraliśmy się nie oszukiwać słuchacza. Nic tutaj nie jest równane do linijki, mamy nadzieję, że wpłynie to na lepszą energię materiału i płynniejszy odbiór płyty.

 

 

Utwory zostały zarejestrowane w DMP Studio, a zmiksowane i zmasterowane u Tomka Zalewskiego z Zed Studio (Decapitated, Frontside).

Jak mówi sam zespół:

Nowa płyta muzycznie jest zupełnie inna niż poprzednia, znajdziecie na niej niekiedy wyjątkowo długie, rozbudowane utwory. Charakter naszego grania zmienił też wokal Piotrka, który ma bardzo szerokie spektrum możliwości barwowych. Na płycie na pewno nie braknie soczystych riffów, melodii i harmonii.

Killsorrow – Killsorrow