KAJOA tytułowym utworem zapowiada nadchodzącą płytę „Fale”

facebook | youtube

 

Znamy pierwszy tytułowy utwór, który zapowiada nadchodzące wydawnictwo formacji KAJOA. Poznajcie kawałek „Fale”.

 

„Fale” to pierwszy singiel z przygotowywanej płyty zespołu KAJOA. Dynamiczny, pulsujący, a zarazem nostalgiczny i tajemniczy utwór opowiada o tym, o czym właściwie opowiada cały album – o ulotności ludzkiego życia. Co na nim znajdziemy? Grupa zaprezentuje nam dwanaście autorskich utworów, a całość będzie zróżnicowana stylistycznie. W większości bedą to zdecydowanie rockowe brzmienia ale nie zabraknie tutaj nawiązań do klimatów akustycznych, elektronicznych, a nawet do muzyki country. Mimo swej różnorodności, utwory tworzyć będą spójną całość, koncentrując się tematycznie wokół ulotności i kruchości życia, dotykając spraw miłości i śmierci, przemijania i niepewności.

Na płycie nie zabraknie gości. W nagraniach udział wzięli: Piotr Dąbrowski, który zagrał na akustycznej gitarze basowej, Irena Filuś na skrzypcach, Jarosław Kucharczyk na mandolinie, Maciej Kubiczek na akordeonie, a Piotr Skrzypczyk na instrumentach klawiszowych. Producentem krążka jest Bartosz Mielczarek, a wydawcą Fundacja Wspieramy Kulturę SztukArt.

Za warstwę tekstową odpowiada Michał Maliszewski. Jak sam twierdzi, najważniejszy tutaj jest przekaz, emocjonalność, a także melodyjność i nastrój.

 

KAJOA – Fale