Jurek Owsiak: „Wracamy do formuły festiwalu otwartego”

Źródło zdjęcia: oficjalny profil facebook Jurka Owsiaka, fot. Silesianfoto.com

 

Coraz więcej i coraz głośniej mówi się o organizacji nadchodzącej 28. edycji Pol’and’Rock Festival. W związku z tym, Jerzy Owsiak wydał oficjalne oświadczenie na temat nadchodzącej edycji.

 

Przed nami kolejna edycja Pol’and’Rock Festival. W tym roku festiwal odbędzie się po raz 28. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 4 – 6 sierpnia. Jakiś czas temu podano również nową lokalizację, którą jest lotnisko Czaplinek – Broczyno. Ponadto, 28. Festival Pol’and’Rock odbędzie się pod znamiennym pacyfistycznym przesłaniu: WOJNIE NIE!

Dosłownie wczoraj głos w sprawie organizacji tegorocznej edycji zabrał Jurek Owsiak. Jak możemy przeczytać w wypowiedzi:

Od zawsze ideą Festiwalu było spotkanie się w pokojowej, pełnej przyjaźni, tolerancji atmosferze. Ten Festiwal od samego początku budował społeczność obywatelską, która potrafiła nie tylko gorąco przyjąć artystów, ale także wyrażać swoje zdanie! Ten rok będzie wyjątkowy dla naszego Festiwalu. To już nie tylko Festiwal – to nasza ogromna pokojowa manifestacja, którą chcielibyśmy, aby usłyszała cała Europa, cały świat. Wojnie nie! (…)

I jednocześnie dodaje:

Wracamy do formuły festiwalu otwartego. Teren będzie ogrodzony głównie z powodu wyraźnego zaznaczenia powierzchni, którą dzierżawić będzie Fundacja. Wokół będą wejścia, otwarte dla wszystkich, którzy będą chcieli przyjechać na nasz Festiwal. Kiedy stworzymy mapę całego Festiwalu, czyli rozkład wszystkich jego elementów, to będziemy mogli poinformować, jak dokładnie wyglądać będzie jego rozplanowanie i korzystanie z pól namiotowych, parkingów, strefy zabawy, strefy gastronomicznej, sanitarnej, czy Pol’and’Rock Camp. (…)

W tym roku, jak i w poprzednich edycjach, nie zabraknie akcji Zaraz Będzie Czysto. Porządku standardowo pilnować ma Pokojowy Patrol. Całość oryginalnej wypowiedzi można przeczytać tutaj.

A tymczasem obejrzyjcie jak wyglądała poprzednia, 27. edycja Pol’and’Rock Festival z lotu ptaka:

 

27. Pol’and’Rock z lotu ptaka