Jary Oddział Zamknięty – kolejnym singlem zapowiada nadchodzącą nową płytę „Lilaróż”

 

Właśnie poznaliśmy czwarty singiel, którym Jary Oddział Zamknięty zapowiada nadchodzącą nową płytę. Premiera krążka „Lilaróż” nastąpi jeszcze we wrześniu!

 

Tegoroczny wrzesień ma kolor lilaróż. Tak przynajmniej zapowiedziała nam formacja Jary Oddział Zamknięty. Przed nami premiera nowego krążka, którą Jary przewrotnie nazwał właśnie „Lilaróż”. Dlaczego taki tytuł?

Płytę nazwaliśmy „Lilaróż” z przekory, od tytułu jednej z piosenek, bo nic tak nie działa ożywczo na zły los, jak ten kolor.

Co na niej znajdziemy? Na pewno swoisty powiew świeżości. Ale oczywiście nie zabraknie dawki energetycznego i mocnego rock’and’rolla! Posłuchać będziemy mogli zarówno ballad jak i klasycznych brzmień w stylu starego dobrego Oddziału Zamkniętego.

Niespodzianką na krążku będą utwory, które do tej pory nie ukazały się na żadnych płytach. Na przykład kawałek „Stół”, który wyszedł spod ręki Krzysztofa Jaryczewskiego jeszcze przed powstaniem Oddziału. Z kolei singiel „Facet”, do posłuchania poniżej, to doskonale znany fanom Oddziału Zamkniętego utwór, który został „odkurzony” na potrzeby filmu „Zabijać siebie” – obecnie powstającego filmu fabularnego o życiu Krzysztofa.

Jak w ogóle powstała płyta „Lilaróż”? Zdradza Jary:

Płyta „Lilaróż” powstała w dziwnych czasach. Pandemia, lockdown i wszystko co się z tym wiąże zmusiły nas do pracy zdalnej. Dla niewtajemniczonych, wyglądało to w skrócie tak: każdy z nas, muzyków, ma w domu jakiś komputer i program do nagrywania muzyki oraz niezbędne urządzenia, służące do odsłuchu i rejestracji wielośladowej dźwięku. Ktoś ma pomysł na piosenkę, więc nagrywa swoją partię z pilotem linii melodycznej i podkładu, a reszta dogrywa swoje instrumenty i głosy, czasem sugerując jakieś zmiany i wysyła dalej. Tak piosenka powstaje w kolejnych etapach i tak się buduje aranżację oraz brzmienie utworu.
Materiał powstawał w domach w czasie izolacji, ale kiedy wreszcie odważyliśmy się wyleźć z naszych nor, te wszystkie uczucia znalazły swoje ujście w The Boogie Town Studio pod przywództwem Jacka Gawłowskiego, który jest współproducentem materiału. Kiedy były gotowe wersje demo, nastąpił w końcu moment, w którym zespół mógł fizycznie wejść do studia i nagrać wyselekcjonowany materiał raz jeszcze.

Zamów płytę już teraz!

Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY – Facet

 

Jary Oddział Zamknięty tworzą:

• Krzysztof „Jary” Jaryczewski – wokal, gitara, harmonijka ustna
• Zbyszek Bieniak – wokal, chórki, przeszkadzajki
• Krzysztof Zawadka – gitara, chórki
• Andrzej „Pierwiastek” Potęga – gitara basowa, chórki
• Michał Biernacki – perkusja

 

Jary Oddział Zamknięty – Lilaróż – spis utworów:

1. FACET
2. SPADAM
3. TO NIE TO SAMO
4. NAJPIĘKNIEJSZA
5. TO MÓJ DOM
6. NIEŚMIERTELNY
7. KASA
8. ODWRÓCONY
9. W CO WIERZYSZ
10. NIE MA ZGODY
11. STÓŁ

BONUS TRAKS:
1. LILARÓŻ
2. JUŻ NIE POWIEM

RADIO EDIT:
1. ZŁOŚĆ
2. W CO WIERZYSZ
3. TO MÓJ DOM