InterTony Festiwal – poznajcie szczegóły tegorocznej edycji

 

Znamy szczegóły tegorocznej edycji InterTony Festiwal. Zapraszamy do Chojnic!

 

InterTony to nietypowy festiwal na Festiwalowej Mapie Polski. Wydarzenie od sześciu lat odbywa się w Chojnicach i gromadzi fanów ciężkiej muzyki. Ponadto, organizatorzy skupiają się tutaj na artystycznej i wolontariackiej współpracy międzynarodowej pomiędzy miastami partnerskimi z Polski, Niemiec, Francji i Holandii. W ubiegłych edycjach nie brakowało metalowych akcentów, można było zobaczyć m.in. Vadera czy Decapitated. W tym roku scena należeć będzie w dużej części do projektów punkowych.

Tegoroczna edycja InterTony odbędzie się dokładnie 18 czerwca. W charakterze gwiazdy wystąpi Dezerter, legenda punk rocka i prekursorzy gatunku w Polsce. Pojawią się także inne projekty z tego nurtu: trójmiejski JAD oraz amerykański Days N Daze. Stawiając na różnorodny program, organizatorzy zadbali również o występy wykonawców hc oraz metalowych.

 

 

Nie zabraknie zespołów z zagranicznych miast połączonych więzami partnerskimi z samymi Chojnicami. W ramach prowadzonej przez Organizatorów współpracy międzynarodowej wystąpią hardcore’owe i metalowe niemieckie formacje No Shelter i Manøver oraz francuski Thrashtalk. Wystąpią również gdańsko-chojniccy metalcore’owcy z Revenge Insanity oraz warszawski hc punk’owy Wolftrap13.

Bilety na festiwal są już dostępne w cenie 50zł. Można je zakupić na platformie www.intertony.pl