Gorgonzolla prezentuje singiel „Ryba psuje się od głowy”. Gościnnie: raper Mada

foto: zespół Gorgonzolla

facebook | instagram | youtube | spotify 

 

Za nami jeszcze gorąca premiera najnowszego singla formacji Gorgonzolla. Do utworu „Ryba psuje się od głowy” stworzono oficjalny teledysk. Zapraszamy do oglądania!

Zaledwie kilka miesięcy od premiery singla Potwór z szafy„, warszawski zespół Gorgonzolla prezentuje kolejny utwór, który jednocześnie zapowiada trzeci album formacji! Do kawałka „Ryba psuje się od głowy” stworzono klimatyczny teledysk, który obejrzeć możecie poniżej. Utwór ten to mocny komentarz na wszelkiego rodzaju doradców, którzy pojawiają się na drodze chyba każdego artysty.

Do współpracy grupa zaprosiła rapera Madę ze składu WCK. I jak zdradza Gorgonzolla:

Na początku ten numer był bardzo surowy i punkowy, później zaczął ewoluować. Następnie, zaczęło nam chodzić po głowach, że przydałby się tu gość i jego spojrzenie na całą tematykę. Wtedy wpadliśmy na pomysł połączenia tego z hip-hopowym klimatem. Mada był idealnym wyborem do tego numeru.

Klip zrealizowaliśmy został w warszawskim klubie Potok, z którym od lat Gorgonzolla się przyjaźni. I co najważniejsze – w wideo pojawili się słuchacze zespołu!

TO DZIĘKI WAM TEN OBRAZEK TAK WYBUCHA ENERGIĄ! DZIĘKUJEMY!

Gorgonzolla – Ryba psuje się od głowy feat. Mada

 

Dlaczego wybór padł akurat na rapera Madę? Jak zdradza nam Dominik Pajewski, wokalista Gorgonzolli:

Nasze drogi z Adamem już jakiś czas temu się przecięły i padł pomysł, by kiedyś połączyć siły. „Ryba psuje się od głowy” to idealny singiel na takie stylistycznespotkanie, ponieważ wiele rzeczy łączyGorgonzollęi macierzysty skład Mady – WCK. Tak samo jak oni, działamy niezależnie, tak jak u nas,zespół tworzą przyjaciele, którzy znają się od wielu lat i również przeszliśmy przez etapy wytwórni i spotkaliśmy gadającegłowy „doradców”, które wiedzą lepiej niż my, jak ma wyglądać nasza muzyka. Dodatkowo, jestem ogromnym fanem twórczości WCK i Mady, także cieszę się z tego spotkania.

Razem z premierą teledysku ruszyła sprzedaż limitowanego singla, który został wytłoczony w ściśle limitowanym nakładzie, 50 sztuk. Co ciekawe, każdy egzemplarz ma inną okładkę! Dlaczego tak?

Przyzwyczailiśmy naszych słuchaczy, że tworzymy limitowane rzeczy i zawsze są one bardzo specjalnie przygotowywane. Do każdego tego typu wydawnictwa, dorzucamy niespodzianki, które ujawnianiają się, przy otwarciu paczki. Tym razem, każda okładka jest inna i personalizowana pod daną osobę. Jak to możliwe? To wszystko okaże się w momencie odebrania przesyłki. Jest 50 okładek i jedna, zupełnie inna, przygotowana na streaming. Więcej nie zdradzamy.


Gorgonzollę będzie można wkrótce zobaczyć na koncertach, w różnych częsciach kraju:
1 kwietnia – Białystok – Pub 6-Ścian
2 kwietnia – Olsztyn – Pub Las
9 kwietnia – Warszawa – Potok: Drugi dom ludzi rocka
1 lipca – Goniądz – Rock Na Bagnie
2 lipca – Chwałkowo – BangaRang Festival

Kolejne daty koncertów będą ogłaszane wkrótce.