Gallileous – premiera nowego wydawnictwa „Fosforos”

facebook | youtube | bandcamp

 

Za nami premiera najnowszego albumu formacji Gallileous. Zapraszamy do poznania wydawnictwa „Fosforos”!

 
Zespół Gallileous – niegdyś silnie związany z polską sceną doom metalową, od kilku lat kieruje
swoje aspiracje w stronę space rocka, hard proga, czy psychodelicznego rocka lat 70-tych. Co również doskonale słychać na ostatnim albumie formacji. „Fosforos” to ciężkie gitarowe brzmienie w połączeniu z syntezatorem, zróżnicowanymi tempami oraz mocnym wokalem. Wszystko to tworzy potężną dźwiękową zawieruchę.
 
„Fosforos” swoją premierę miał 29 października 2021 roku i światło dzienne ujrzał nakładem wytwórni ProgMetalRockPromotion. Album nagrany został w kompleksie pałacowym w Porażynie. Całość odbybwała się pod czujnym i wrażliwym uchem Szymona Swobody. Atmosfera panująca w studio Vintage Records odkryła ponadto nowe walory zespołu. Po 11 latach zespół ponownie decyduje się też na zaśpiewanie dwóch utworów w języku polskim. Tekstowo płyta mówi o „potworach”, z którymi każdy z nas obcuje patrząc w lustro.
 
Co widzimy na okładce płyty? To grafika oparta na rysunku Stanisława WyspiańskiegoJutrzenka, Phosphoros, Hesperos, Helios” (1897), będącym jedną z jedenastu prac przygotowanych przez artystę na prośbę Lucjana Rydla, który na zamówienie warszawskiego
„Tygodnika Ilustrowanego” podjął się tłumaczenia „Iliady” Homera.
 

Gallileous – Fosforos