De Indigo powraca z nowym utworem – „Świetliki”

facebook | youtube

 

Za nami premiera nowego utworu od formacji De Indigo. Ciekawi co zespół przygotował dla nas tym razem? Poznajcie kawałek „Świetliki”!

 

Zespół De Indigo powraca po kilkuletnim milczeniu. W sieci swoją premierę miał nowy utwór, który powstał podczas panującej epidemii. Kawałek „Świetliki” światło dzienne ujrzał dokładnie 26 listopada. A sam jego proces powstawania trwał dosyć długo. Jak zdradza zespół:

Kawałek został nagrany jesienią 2020 roku w samym środku pandemii, a klip powstał jesienią tego roku. Wykorzystano w nim materiał z nagrań studyjnych oraz koncertów które udało się zrealizować w dobie pandemii.

Całość realizacji utrzymana jest w rock’n’rollowej konwencji brzmieniowej, z której zespół De Indigo dał się poznać do tej pory. Jest to również pierwsze nagranie formacji od wydania Oceanów Pustki w 2018 roku.

 

De Indigo – Świetliki

 

De Indigo to kaliski skład grający z rozmachem i charyzmą. Podczas żywiołowych występów alternatywne, Rock’n Rollowe brzmienie i charakterystyczny głos wokalisty pozyskują serca fanów. Zespół odnosi wiele sukcesów na scenach klubowych jak i festiwalowych, dowodem czego może być wiele zdobytych nagród oraz pokaźna liczba zagranych w całym kraju koncertów (w tym występ na największym w Polsce festiwalu Woodstock, jak również dwukrotny występ na legendarnym festiwalu w Jarocinie).
 
O niezaprzeczalnym talencie muzyków mogą zaświadczyć entuzjastyczne opinie wszystkich 4 jurorów „Must Be The Music„: Piotra Roguckiego, Adama Sztaby, Kory Jackowskiej i Eli Zapendowskiej.
 
Zespół do tej pory wydał dwa albumy: „Światłocień” (2010r.), „Mephobia” (2017r.) oraz dwa promocyjne maxi single „Your Obsession” (2014r.) „Oceany Pustki” (2018r.).