Festiwal Rifffields 2023

Rifffields 2023
Rifffields 2023

Rifffileds to kolejny festiwal na naszej festiwalowej mapie. Jego najbliższa edycja odbędzie się już w najbliższy weekend. 

Historia festiwalu zaczyna się od kilku muzyków i ich przyjaciół. W czasach pandemii, w 2020 r. postanowili połączyć siły aby stworzyć mikro festiwal, gdzie fani mogliby w bezpiecznych warunkach spotkać się i posłuchać zespołów z gatunków stoner/doom/psychedelic itp. Pierwsza edycja gościła około 80 osób.

Rok później większość z nich wróciła w towarzystwie kolejnych. I choć w ubiegłym roku festiwal nadal nosił miano „mikro festiwalu” to liczba chętnych do zabawy przy dobrej muzyce z każdym rokiem przybywa.

Podczas poprzednich edycji na festiwalu wystąpili m.in. Red Scalp czy Weedpecker. Tym razem zaproszono również dwa zagraniczne zespoły: Ruff Majik (RPA) i Black Rainbows (IT)

Nie bez znaczenia jest miejsce miejsce organizacji festiwalu, dzięki któremu ma on szczególny charakter. Odbywa się on na terenie otaczającym ponad wiekową, do niedawna opuszczoną stację kolejową, na obrzeżach wsi Gałązki w południowej Wielkopolsce. Wiejsko-kolejowy, swojski klimat to znak rozpoznawczy Rifffields. 

Jak wiadomo, nie tylko muzyką człowiek żyje. Nie zabraknie więc strefy gastro , która oferuje dosyć ciekawe, jak na festiwal, menu: mięsne i wegetariańskie dania z wojskowej kuchni polowej przygotowanych przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich, ciasta (również z KGW), chłodne napoje, lemoniadę, herbatę, kawę i wodę. Nie zapomniano również o miłośnikach piwa kraftowego. O ich podniebienie zadba  Rock Browar Jarocin (znam, polecam 😉 ) 

Występy na głównej scenie zaczynają się w piątek, 18go sierpnia około godziny 16 i trwają do 23. W sobotę natomiast od południa do 23. W tym czasie na scenie wystąpi 11 zespołów. W niedzielę niektórzy z muzyków i zaproszeni przez nich goście będą grać improwizowane jam session od godzin wczesno-popołudniowych. 

Piątkowy i sobotni wieczór umili również kino pod gwiazdami gdzie będzie można obejrzeć filmy klasy Z. Przez cały wieczór i noc uczestnicy festiwalu mogą ogrzać się i zintegrować przy ognisku z ogólnodostęnym grillem. 

Rifffields to również wsparcie charytatywne. „Co roku prowadzimy aukcję na rzecz wybranej fundacji opieki nad zwierzętami, oraz przekazujemy na jej rzecz część przychodów z organizacji wydarzenia. W 2020r. Była to Fundacja Animalia, w 2021 Fundacja Ja Pacze Sercem, a w 2022 Fundacja Koci Pazur”. 

W ramach karnetu (obecnie jego cena to 220 pln) oprócz wcześniej wymienionych atrakcji, organizatorzy zapewniają pole namiotowe, prysznice z ciepłą wodą (!), umywalki, toalety. A to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody pól południowej Wielkopolski i elektrowni wiatrowych. Rifffields odbywa się na terenie prywatnym, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi covidowymi.

A jak wygląda line-up?

Zainteresowani?

Zapraszamy na stronę wydarzenia. Tam znajdziecie wszystkie szczegóły:

https://www.facebook.com/events/2046011515594782