BRUDNO POP NADCHODZI!

Zespół Jacka 'Perkoza’ Perkowskiego, gitarzysty T. Love i wokalistki Martyny Włodarczyk przedstawia drugi singiel „Manifesto”

 

Manifesto” to już drugi singiel Brudno!

Ta piosenka to mój manifest niezgody co do określania ról, umacniania stereotypów.“ pisze autorka słów piosenki i wokalistka zespołu Martyna Włodarczyk.

Manifesto” to zestawienie wesołej popowej melodii z gorzką treścią utworu, będącą osobistą historią wokalistki. Utworowi towarzyszy kolorowy teledysk zrealizowany przez Irynę Frolovą (reżyseria) i Rafała Rudzkiego (operator). Pełen pastelowych ujęć zabiera w surrealistyczną podróż w niezwykłych przestrzeniach Sensorysie.

Brudno to projekt Jacka 'Perkoza’ Perkowskiego, gitarzysty T. Love i wokalistki Martyny Włodarczyk.

Dużo komponuję w domu i postanowiłem poszukać kogoś do zamknięcia pewnego etapu. Ruszyłem w miasto i na jednej z imprez poznałem Martynę. Po naszej rozmowie wpadłem na koncert jej zespołu żeby sprawdzić jak śpiewa.” mówi Perkoz o genezie swojego nowego zespołu.

Muzyka Brudno to przebojowy rock z popowymi melodiami, pulsującymi liniami basu, surowymi w brzmieniu solówkami i czasami elementami elektronicznymi oraz wyrazistymi tekstami piosenek.

Pierwsza płyta grupy ukaże się na jesieni tego roku i zawierać będzie kilkanaście utworów. Muzyka w większości została skomponowana i nagrana przez Jacka Perkowskiego, a teksty przez Martynę Włodarczyk. Większość bębnów na album nagrał Michał Dimon Jastrzębski (Lao Che), w jednym utworze na perkusji gra Rafał Dutkiewicz, a w kilku kolejnych Piotr Tokarski (jest także współautorem jednej z piosenek). Partie saksofonowe wykonał Marek Pospieszalski. Jeden z tekstów do utworu to wiersz Juliana Tuwima.

Linki:

https://www.facebook.com/Brudnoofficial

https://www.instagram.com/brudno_official

https://www.tiktok.com/@brudno_official

https://www.youtube.com/channel/UC0D9ibT-GV7q0HfVQvstfJw