Arshenic: uwolnienie śmiercionośnej mieszanki trucizny i lekarstwa.

Arshenic, potężna i innowacyjna siła na scenie heavy rockowej, jest gotowa porwać publiczność
swoją odurzającą mieszanką gatunków muzycznych. Zainspirowany dwoistością arszeniku,
jednocześnie trucizny i lekarstwa, Arshenic stworzył unikalne brzmienie, które wymyka się
kategoryzacji i przesuwa granice muzyki rockowej.


Założony w 2006 roku zespół Arshenic wcześnie zyskał rozpoznawalność, gdy w 2013 roku, po kilku latach koncertów w całej Polsce, pojawił się w popularnym w Polsce programie telewizyjnym
„Must be the Music” w telewizji Polsat. Jednak dopiero w 2016 roku zespół zaczął swoją drogę do sławy. Wykorzystując siłę mediów społecznościowych, Arshenic nawiązał współpracę z licznymi portalami, podcastami i stacjami radiowymi na całym świecie, umacniając swoją obecność w globalnej społeczności rockowej.

Na czele Arshenic stoi wybitnie utalentowana Oliwia „Ofilia” Bartuś Staszak, wokalistka o niezwykłych umiejętnościach, specjalistka zarówno od melodyjnych, jak i ekstremalnie metalowych technik wokalnych. Z głębokim zrozumieniem emisji głosu, udoskonalonym
poprzez naukę u uznanych mentorów z Polski, takich jak Elżbieta Zapendowska oraz Melissy Cross (trener wokalny amerykańskich sław muzyki metalowej). Gdy była nastolatką, Ofilia zdobyła liczne wyróżnienia na konkursach i festiwalach wokalnych w całym kraju. W uznaniu jej wyjątkowo czystego wokalu Ofilia została uhonorowana nagrodą Best Clean Vocal 2020 przyznawaną przez portal Female Goddesses of Metal, prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez redaktorów muzycznych na całym świecie. Dzięki stale rosnącej liczbie obserwujących na Instagramie i TikToku, obecność Ofilii w Internecie nadal angażuje i inspiruje oddanych fanów.

Dyskografia Arshenic szczyci się współpracą z międzynarodowymi wytwórniami płytowymi.
W 2018 roku połączyli siły z cenioną wytwórnią Sliptrick Records, aby wydać album „Final Collision”, będący mocnym świadectwem ich kunsztu. Album spotkał się z uznaniem krytyków pokazał zdolność Arshenic do dostarczania fascynujących i różnorodnych muzycznych wrażeń.
W 2020 roku Arshenic połączył siły z amerykańską wytwórnią DI Records, aby wydać singiel
„Where Did You Sleep Last Night”, co jeszcze bardziej umocniło ich reputację mistrzów w swoim rzemiośle.

W następnym roku wydali cztery świetnie przyjęte single, w tym „Bloodsucker”, który zajął upragnione pierwsze miejsce na liście Turbo Top w Antyradiu. „Lucid”, na którym gościnnie występuje znany w całym kraju skrzypek Michał Jelonek (utwór został nominowany do nagrody Best metal song 2021 w brytyjskim radio Alien X Radio (Banger Music Hour).
„Extraterrestrial” – zdobył pierwsze miejsce w XXIV notowaniu listy Rockmetal TOP 30 w radio REC, promowany teledyskiem nie z tego świata, stworzonym do scenariusza Ofilii i reżyserowanym przez wokalistkę. Po zgromadzeniu bogatego doświadczenia podczas niezliczonych występów na żywo na przestrzeni lat, Arshenic udowodnił, że jest wybuchowym i harmonijnym zespołem na scenie. Ich dynamiczne i pełne energii występy zachwycają publiczność, podsycając pragnienie wzniesienia się na wyżyny i podboju nowych terytoriów.
Arshenic ma nagrane 3 niewydane single nadające się do rockowego radia, które prezentują kierunek na ich nadchodzący album. Te urzekające utwory są świadectwem ich artystycznej ewolucji i służą jako świadectwo ich niezachwianego zaangażowania w przesuwanie granic muzyki rockowej. Arshenic aktywnie poszukuje przyszłościowej i pełnej pasji wytwórni płytowej, z którą mógłby współpracować przy swoim nadchodzącym albumie. Dzięki unikalnej mieszance ciężkiego rocka i zaraźliwych melodii, Arshenic ma szansę wywrzeć głęboki wpływ na światową scenę muzyczną.

A tu prezentujemy nowiutki singiel grupy