ERELES – premiera singla „Afera” z nadchodzącej nowej płyty!

 

3 marca swoją premierę miał nowy utwór zespołu Ereles – „Afera”. Zapowiada on jednocześnie nową płytę grupy, która światło dzienne ujrzy już wkrótce. Kawałka możecie posłuchać na platformach streamingowych. Zapraszamy!

 

 

 

 

ERELES – sami o sobie mówią, że są Zespołem Niespokojnych Nóg. Tworzy go trzech muzyków z grupy Kabanos, którzy mają w sobie duże ilości złoża rockowej energii. Wiosną 2018 roku wydany został debiutancki album „Krok Odwagi„. Bardzo dobrze przyjęty krążek nakręcił muzyków na dalsze działania. Zespół pracuje nad nową płytą, którą zapowiada kawałek „Afera„. Jak sami mówią:
„Afera” to bezkompromisowy, energetyczny i skoczny numer. Zależało nam na zachowaniu punk-rockowego klimatu, idealnego na koncertowe szaleństwo, pogo, czy jakiekolwiek inne formy ekspresji „niespokojnych nóg”. Dodaliśmy tu trochę świeżości, w postaci bridge’a w innym tempie oraz elementy zaskoczenia, pauzy.
Tekst do numeru powstał już jakiś czas. Jest to pierwszy numer, który stworzony został z myślą o nowym albumie. Kawałek był już również grany podczas jesiennej trasy koncertowej w 2019 roku.
 
 

Ereles – kawałek „Afera” dostępny na paltformach streamingowych

Utwór „Afera” można słuchać na paltformach streamingowych: Spotify, Tidal,  iTunes oraz Deezer.
„Afera” jest bardzo prosta i minimalistyczna w warstwie tekstowej. Chcieliśmy, by w tym klimacie muzycznym, tekst dopełniał wszystko wykrzyczanym, dobitnym, skandującym sposobem wypowiedzi. Od lat słyszymy w mediach o jakiś aferach, czy korupcjach, nie tylko w Polsce. Temat występuje na całym globie, dlatego w tak mocno skondensowanym zdaniu, zawiera się cała ponadczasowość tego przekazu. Afery były, są i z pewnością będą na świecie.