By Accident – czwórka przyjaciół, których połączył przypadek.

facebook | bandcamp | youtube

 

Zespół swoich początków sięga 2013 roku, kiedy to pierwszy raz spotkali się Daniel (gitarzysta), Karol (basista) oraz Mateusz (perkusista). W tym składzie zaczęły się pierwsze próby oraz realizowanie pierwszych pomysłów. Dwa lata później zespół opuścił Karol (po niefortunnym wypadku na rowerze), co spowodowało, że zespół zasiliła doświadczona gitarzystka – Ewa. Z powodzeniem przejęła wakat na gitarze basowej.

 
 
W tym samym czasie zaczęła się klarować nazwa zespołu – By Accident. Czyli „przez wypadek/przypadek”. Jak to często ma miejsce na etapie formowania się zespołu, rownież i tutaj przewijało się jeszcze kilka osób ze środowiska Śląskich muzyków alternatywnych. W końcu do składu dołączył Kamil i to wraz z nim nagrano bardzo emocjonalny numer pt. „Sztokholm„. Następnie po roku koncertowania, w 2018 Kamil opuścił zespół, żeby zająć się sprawami rodzinnymi.  Do kapeli dołącza na wokal Miłosz, znany chociażby ze składów Manroy i Moleskin oraz Gabriel, który objął wówczas stanowisko na drugiej gitarze.
 
Po lekkim przearanżowaniu kawałków pod nowych muzyków, zespół zaczął ponownie intensywnie koncertować oraz nagrywać nowe kawałki. Pod koniec 2019 roku swoją premierę miał klip do ballady pt. „Życie. Nasza chwila na ziemi„. Chwilę po premierze klipu zespół opuścił Gabriel.
Aktualnie zaspół funkcjonuje w czteroosobowym składzie i nagrywa debiutancką EP-kę, której premiera jest przewidziana na wiosnę 2020.
Prezentujemy swoje spojrzenie na post hardcore z emocjonalnym wokalem i chwytającymi za serce tekstami. Pisząc naszą muzykę poszukujemy świeżości, wierzymy, że siła tkwi w prostocie i emocjach. Inspirujemy się wieloma rzeczami czy artystami.