Anielski Orszak prezentuje swoją wersję kawałka Acid Drinkers – „Pizza Driver”

 

Krakowska formacja Anielski Orszak postanowiła przedstawić swoją wersję dobrze znanego kawałka Acid Drinkers – „Pizza Driver”. Zapraszamy do posłuchania!

 

13 lutego światło dzienne ujrzał nietypowy cover utworu „Pizza Driver” zespołu Acid Drinkers. Pomysł na jego stworzenie powstał dwa lata temu, kiedy to zespół Anielski Orszak dzielił scenę wspólnie z Acidami w ramach zlotu motocyklowego w Nowej Słupi.

Jesteśmy coverbandem, który stara się grać nie swoje utwory po swojemu. Czyli staramy się zawsze przy tworzeniu nowego kawałka, zaaranżować go trochę inaczej niż w oryginale. Jesteśmy również fanami zespołu Acid Drinkers, więc przy takiej okazji spotkania się z nimi na jednej scenie, musieliśmy coś z ich repertuaru ugryźć.

Czemu akurat utwór „Pizza Driver”?

Kriss wpadł na pomysł, żeby zagrać ten wesoły rockowy numer na akustyku, rozpoczynając od mollowych akordów. Efekt wyszedł mocno zaskakujący, przypominając utwór country w stylu Johnnego Casha. 😉 Oczywiście zagraliśmy tę wersję na zlocie, a po koncercie Popcorn podszedł do nas i pochwalił pomysł i naszą wersję ich kawałka. 😉

Anielski Orszak w listopadzie 2019 roku wszedł do studia z zamiarem zarejestrowania pięciu utworów, z których wszystkie były coverami. Jednym z nich był właśnie utwór „Pizza Driver”. W 8Records Studio w Kielcach, gdzie miała miejsce sesja nagraniowa, powstał również teledysk do tego utworu inspirowany dzikim zachodem i westernowym klimatem.

 

Anielski Orszak z coverem „Pizza Driver” zespołu Acid Drinkers:

 

Zespół Anielski Orszak powstał w 2013 roku z potrzeby serca i potrzeby przerabiania znanych piosenek na nieznane covery. Zespół, w którego skład wchodzą: gitary: sześcio i cztero – strunowe, klawisze, perkusja i wokal damsko – męski, oferuje bogate brzmienie w stylu rock&roots, a jego wizualna strona koncertowa jest zawsze pełna ekspresji. Zespół w maju 2014 roku zorganizował swój własny festiwal pod nazwą Anielski Orszak Fest, podczas którego zagrało 7 krakowskich kapel i który po pierwszej już edycji zdobył miano kultowego. W tej chwili AOFest stał się imprezą cykliczną, organizowaną raz do roku w Krakowie. Pod koniec 2018 roku zespół wydał swój debiutancki album, na którym oprócz coverów znalazły się 4 autorskie utwory. Anielski Orszak to zespół przede wszystkim koncertowy, bawiący się muzyką i mający zawsze bardzo dobry kontakt z publicznością.