Eliminacje do Pol’and’Rock 2020 z udziałem publiczności odwołane!

[tegoroczna edycja została odwołana! szczegóły]

 

Przed nami 26 edycja Pol’and’Rock Festival. Organizacja festiwalu idzie bez zarzutu, jednak nie wszystko odbędzie się jak w poprzednich latach.

 

Niestety, ale w tym roku nie będziemy mieli szansy wzięcia udziału w Eliminacjach, które co roku odbywają się w związku z kolejnymi edycjami Pol’and’Rock Festival. Wyłonieni w ten sposób artyści mieli szanse zagrania na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, eliminacje z udziałem publiczności zostały odwołane. W związku z tym nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty. Miały one odbyć się 28 marca we Wrocławiu, 18 kwietnia w Gdańsku, 9 maja w Białymstoku i 13 czerwca w Łodzi.

Nie oznacza to jednak, że eliminacje w ogóle się nie odbędą. Artyści, którzy zakwalifikowali się do części koncertowej, zostaną zaproszeni do wystąpienia przed Jury w innych terminach, na koncertach bez udziału publiczności. Koncerty te będą transmitowane za pośrednictwem Internetu, będzie więc można w nich uczestniczyć wirtualnie. Odbędą się one w dniach 24 maja, 13 czerwca i 28 czerwca. Jury dokona wyboru po pierwszych koncertach zespołów, nie odbędzie się koncert finałowy Eliminacji.

Jak podaje Jurek Owsiak:

Bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas wydarzeń jest dla nas najważniejsze. Obserwujemy sytuację i w obliczu doniesień medialnych o rozprzestrzenianiu się koronawirusa, nie podejmiemy ryzyka organizacji zamkniętych koncertów w wypełnionych po brzegi klubach. Wiemy, że uczestnicy koncertów ufają nam jako odpowiedzialnemu organizatorowi i nie możemy tego zaufania zawieźć, ryzykując nawet w minimalnym stopniu ich zdrowiem. Dlatego w tym roku Eliminacje, wyjątkowo, będą wyglądały inaczej.

Jak dodaje również Krzysztof Dobier, rzecznik prasowy festiwalu oraz członek jury:

Na pewno w tym roku będzie nam trudniej dokonać wyboru, bo niezwykle ważną i także ocenianą przez nas cechą artysty jest umiejętność interakcji z publicznością i sceniczna charyzma. Ale obecna sytuacja jest także testem na artystyczną dojrzałość muzyków. Chcemy się z nimi spotkać, wysłuchać ich wykonań i wybrać tych, których zobaczymy w tym roku w Kostrzynie nad Odrą. Szanse będą równe dla wszystkich, bowiem decyzja o zmianie formuły dotyczy wszystkich koncertów. A publiczność będzie z nami, choć tym razem wirtualnie.