Dropkick Murphys – koncert online w ramach dnia Świetego Patryka

 

17 kwietnia miał miejsce Dzień Świętego Patryka. Irlandzkie święto narodowe. Z tej okazji odbył się koncert zespołu Dropkick Murphys. Wyjątkowo – wydarzenie miało miejsce w sieci.

 

Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick’s Day, irl. Lá 'le Pádraig lub Lá Fhéile Pádraig) – to irlandzkie święto narodowe i religijne. Co roku obchodzone jest 17 marca. To święto patrona Irlandii – św. Patryka. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, który to jest narodowym kolorem Irlandii.

Co roku, w tym dniu, organizowane są różnorodne festyny oraz koncerty. Zespół Dropkick Muprhys aktywnie uczestniczył w obchodach Dnia Świętego Patryka przez blisko 24 lata. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, grupa przełożyła wszystkie swoje koncerty. Na szczęście zespół postanowił nie zawieść swoich fanów i zorganizowali występ online!

Dropkick Murphys – zobacz koncert w ramach Dnia Świętego Patryka

 

Dropkick Murphys

To folk punkowy zespół, który powstał w Bostonie (Stany Zjednoczone) w 1996 roku. Coś co charakteryzuje grupę to zdecydowanie szybkie i melodyjne kompozycje, w których często usłyszeć można również dudy szkockie, banjo, tin whistle czy mandolina. Zespół w swojej twórczości sięga również po utwory z irlandzkiej muzyki ludowej.