Diaboł Boruta ogłasza premierę płyty „Żywioły”

facebook | youtube | bandcamp | spotify

 

Przed nami premiera najnowszego wydawnictwa formacji Diaboł Boruta. Album „Żywioły” światło dzienne ujrzy jeszcze w tym miesiącu!

 

DIABOŁ BORUTA to polska formacja, która na polskiej scenie muzycznej działa i tworzy od 2010 roku. Zespół od samego początku istnienia skupia się wokół folk-metalowego grania. Jednak wraz z najnowszą płytą niezaprzeczalnie zmienia swój muzyczny kierunek.

Płyta „Żywioły„, której premiera już wkrótce, jest zdecydowanie najmocniejszą w dorobku rzeszowskiego zespołu. Oprócz folk-rockowych klimatów znalazło się również sporo miejsca dla thrash i heavy metalu. Całość została dodatkowo wzbogacona o death i black metalowe smaczki, a także elementy muzyki etnicznej i klasycznego, melodyjnego rocka. Partie wokalne zostały solidnie urozmaicone. Dzięki temu, słuchacze znajdą na płycie od czystych śpiewów po growle i screamy.

W warstwie tekstowej znajdziemy opisy czterech żywiołów według mitologii słowiańskiej: historię o Wiedźmaku oraz kompozycję Pielgrzym, a także dwa utwory w języku angielskim. Ostatni utwór z płyty – Ziemia (Dreamtime) opowiada o… Aborygenach.

 

Diaboł Boruta – …z popiołów

 

Premiera płyty „Żywioł” została zaplanowana na 17 stycznia 2022 roku i ukaże się na płycie CD własnym sumptem. Miasto Rzeszów wsparło zespół w wydaniu tego materiału. Album został nagrany w rzeszowskim studio „Dźwiękonarium„. Za nagrania, miks i mastering odpowiedzialny jest Paweł Leniart.

 

Diaboł Boruta – Żywioły – Tracklista:

1. W drodze
2. Pielgrzym
3. Prawdziwa historya o Wiedźmaku
4. Of Black Fairies
5. Pył
6. … z popiołów
7. Woda
8. Ogień
9. Powietrze
10. …i znów gęstnieje mgła…
11. Ziemia (Dreamtime)
12. Auha

Diaboł Boruta – skład zespołu:

Paweł Leniart – wokal, bas
Konrad Peszek – gitara
Krystian Szamburski – gitara
Lubor Vanek – perkusja