Klangor z własną wersją kultowego utworu „Freestyler” duetu Bomfunk MC’s

Zespół Klangor zaskoczył wszystkich, udostępniając w sieci swoją wersję kultowego kawałka „Freestyler”. Ciekawi jak grupa zinterpretowała utwór?

 
 
„Fristajla” to zaskakujący cover wielkiego i kultowego przeboju Bomfunk MC’s. Klangor, po świetnie przyjętym pierwszym teledysku do utworu „Podzieleni”, idzie za ciosem i pokazuje światu nowy singiel i video. Co zaskakujące, zespół bierze na warsztat nie swój utwór. Skąd w ogóle pomysł na tak dosyć zaskakujący wybór na cover? Jak zdradza grupa:
„Freestyler” to numer przełomowy jak na swoje czasy, ze świetnym aranżem i chwytliwą melodią, która zapadała w pamięć nawet tym, którzy słuchali rocka czy metalu, a sama ówczesna płyta Bomfunk MC’s miała w sobie rockowy sznyt. To pozwoliło nam na swobodę w aranżowaniu numeru tak, aby zachował swoją klasyczną formę ale też nabrał naszego Klangorowego mocnego brzmienia.
I jak od razu panowie dodają:
Nie jest wyczynem zinterpretować gitarowo melodyjny, popowy, skoczny utwór, ale wyczynem jest zabawa z muzyką elektroniczną pełną sampli i mocnym bitem. Potraktowaliśmy to jako pewnego rodzaju wyzwanie, a w efekcie i trochę przypadkiem wybraliśmy numer bardzo rozpoznawalny.
Do utworu „Fristajlo” powstał bardzo dobry teledysk, idealnie oddający dynamikę utworu. Sam utwór jest również dostępny na wszystkich serwisach streamingowych.

 

Klangor – Fristajla