„Breaking The Law” Judas Priest w bluesowej interpretacji formacji N/N

Fot. Szymon Dołmatow, źródło zdjęcia

facebook | youtube | instagram

 

Za nami premiera najnowszego utworu formacji N/N. Panowie na warsztat wzięli Judas Priest.

 

W sieci dostępny jest nowy utwór formacji N/N. Kawałek „Poza prawem” to interpretacja doskonale znanego wszystkim „Breaking The Law” zespołu Judas Priest. N/N dali temu utworowi nowe życie, grając go po swojemu: bluesowo i z polskim tekstem.
 
Wideo do kawałka powstało w Zakładzie Karnym w Łęczycy. Trudno o lepsze miejsce na historię o typach spod ciemnej gwiazdy. Dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Łęczycy muzycy mogli bezpiecznie zwiedzić obiekt i wraz z ekipą nagrać zdjęcia. 
 
Jak sami zdradzają:
Historia tego miejsca sama w sobie jest niesamowita. Archeolodzy odnaleźli tam pozostałości pogańskich osad, w średniowieczu działał tu klasztor, który następnie władze pruskie rozbudowały i zamieniły na więzienie. W starych murach do dziś kryje się wiele tajemnic. 
Utwór „Poza prawem” swoją premierę miał 15 września. Data premiery nie jest przypadkowa. To urodziny królowej kryminału – Agathy Christie. Dla grającego kryminalny blues duetu to bardzo ważne nazwisko.
 

N/N – Poza prawem

 
 
N/N to duet grający bluesa. W repertuarze mają piosenki między innymi Johnny’ego Casha, Nicka Cave’a czy The Doors. Wszystkie utwory prezentują po polsku.
 
N/N to nawiązanie do policyjnego określenia „nieznana z nazwiska” dotyczącego niezidentyfikowanych ofiar przestępstw. Nasze koncerty to nie tylko piosenki, to opowieści o mrocznych stronach ludzkiej natury.
 
Skład:
Łukasz Bołdyn (śpiew)
Miłośnik Elvisa Presleya oraz gotyckiego rocka, koneser kina grozy i kultury kamp, głos zespołów The Poisoned Hearts oraz Fright Night
 
Błażej Grygiel (gitara)
Od ponad 20 lat związany z muzyką. Gra blues (N/N), heavy metal (Crystal Viper), folk (Wilczełyko), a czasami pisze muzykę do gier fabularnych, planszowych i komputerowych (Zew Cthulhu RPG, Wyprawa za Mur i inne historie). Zawodowo jest dziennikarzem, podcasterem, a ostatnio zajmuje się także rynkiem gier video.