Borówka Music zaprasza na trasę Postmana – ukrańskiego artysty. Dochód przeznaczony na pomoc Ukrainie.

 

Już dzisiaj rozpoczyna się trasa koncertowa, z której część dochodów zostanie przeznaczona na pomoc Ukrainie. Poznajcie szczegóły!

 

Postman to ukraiński artysta. Jest muzykiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, piosenkarzem i songwriterem. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak”. Artysta śpiewa zarówno w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość.

Jego koncerty w naszym kraju organizuje Borówka Music. Jak zdradził nam założyciel:

Pewnie wielu z Was siedzi w domach i biurach i zastanawia się, jak pomóc Ukraińcom. Też tak miałem. Czułem pewną bezsilność, strach i dołujący smutek. W ostatnich latach obsługiwałem koncerty w wielu ukraińskich miastach, które teraz są bombardowane, mamy w agencji koncertowej Borówka Music dwóch podopiecznych z Ukrainy: Sashę Boole i Postmana. Jeden jest teraz w swoim kraju, drugi w Polsce… gdy tak siedziałem zdołowany, nagle odpowiedź na pytanie „jak pomóc?” sama nadeszła.

Halo, czy to Borówka Music? Dzień dobry, chcemy w ramach solidarności i choćby symbolicznego wsparcia zaprosić waszego ukraińskiego artystę na koncert do nas…  –  usłyszałem w słuchawce.

– Miły gest. Dzięki. Chętnie zagramy – odpowiedziałem.

I tak zrodził się pomysł na krótką trasę dla jednego z dwóch naszych ukraińskich artystów – Postmana.

Wtedy napisałem drugi post o tym, że szukamy miejsc do grania… a reszta potoczyła się lawinowo! W 20 godzin (!) zaplanowaliśmy miesięczną trasę po Polsce! 

 

Postman – Антарктида

 

Postman – trasa wspierająca Ukrainę – szczegóły:

Trasa Postmana, ukraińskiego artysty, startuje dzisiaj! Spora część zarobionych na tej trasie pieniędzy trafi do tej fundacji, która wspiera ofiary wojny na Ukrainie: https://savelife.in.ua/en/.

Kto nie może wpaść na żaden z koncertów, może wesprzeć naszą akcję kupując bilet – a jakże – na koncert! Ten w Poznaniu (17  marca) – można taką wejściówkę komuś podarować… albo po prostu nie przyjść. Kasa z tego koncertu w całości wesprze Ukraińców. Tutaj można kupić ten bilet: https://www.biletomat.pl/pop-rock/postman-koncert-specjalny-poznan-11086/ – tu można kupić ten wirtualny bilet.

28.02 – poniedziałek – Knurów
01.03 – wtorek – Kozy
02.03 – środa – Oświęcim
05.03 – sobota – Kruszwica
06.03 – niedziela – Wierzbocice
07.03 – poniedziałek – Powidz
10.03 – czwartek – Wrocław
11.03 – piątek – Pajęczno
12.03 – sobota – Opole
13.03 – niedziela – Wrocław
14.03 – poniedziałek – Mosina
15.03 – wtorek – Pogorzela
16.03 – środa – Gostyń
17.03 – czwartek – Poznań
18.03 – piątek – Krzyż Wielkopolski
19.03 – sobota – Obrzycko
20.03 – niedziela – Więcbork
21.03 – poniedziałek – Wierzchowo-Dworzec
22.03 – wtorek – Toruń
23.03 – środa – Karniewo
24.03 – czwartek – Łódź
25.03 – piątek – Dłutówek
26.03 – sobota – Krotoszyn

Szczegóły poszczególnych wydarzeń znajdziecie w zakładce z wydarzeniami u organizatora – Borówka Music (tutaj).