Blacktrail prezentuje EP „Your Freedom For My Name”

bandcamp | soundcloud | instagram | youtube | facebook | blacktrailofficial@gmail.com

 

10 kwietnia swoją premierę miała najnowsza płyta zespołu Blacktrail! Poznajcie EP „Your Freedom For My Name”. 

 
Blacktrail (z ang. czarny szlak) to polski zespół, który muzycznie oscyluje wokół heavy metalu. Powstał 9 sierpnia 2017 roku w Siedlcach. Grupę założyli gitarzyści – Arkadiusz Płatek i Piotr „Roman” Romaszuk. Już rok po założeniu rozpoczęto pracę nad pierwszym demo, na którym znalazły się trzy kawałki. W maju 2019 roku zespół Blacktrail (po kilku zmianach w składzie) rozpoczyna pracę nad EP “Your Freedom For My Name”.
 
 
 

Blacktrail – premiera EPYour Freedom For My Name

EP “Your Freedom For My Name” swoją premierę miała 10 kwietnia. Album można zakupić za pośrednictwem bandcamp lub poprzez bezpośredni kontakt z zespołem. Na wydawnictwie znajdziemy pięć kawałków. Teksty opowiadają o tym, co w ludzkości możemy uznać za najgorsze: zemście, szaleństwie, nienawiści, zazdrości, ale także o strachu i o słabości.
 
Okładkę płyty, którą możecie obejrzeć wyżej, zajęła się Patrycja Sobiepanek. Grafika nawiązuje do tytułowego kawałka. Nad nagraniami, mixem oraz masteringiem czuwał Jasiek Popławski.
Płyta została nagrana w składzie:
Alicja Betlińska – wokal // Grzegorz Hermanowicz – bas  // Mateusz Chomka – gitara rytmiczna // Arkadiusz Płatek – gitara prowadząca  // Jakub Tymiński – perkusja
 
Do tej pory album zapowiadały dwa single: „Scars” (więcej) oraz tytułowy “Your Freedom For My Name” (posłuchaj tutaj!).
 
Czego możemy spodziewać się po wysłuchaniu płyty?
Każdy z członków ma inną muzyczną estetykę i gust – właśnie to staraliśmy się ująć na naszej płycie; odbieganie od konkretnego nurtu czy stylu, nietrzymanie się ram. Ciężko, ostro, black, death i thrash metalowo. Właśnie to jest kwintesencją Blacktrail. 
 

Blacktrail – posłuchaj tytułowego kawałka „Your Freedom For My Name”

 
 
 
 
Wieczorna ROCKosfera:
(…) Najbardziej charakterystyczną kwestią w tej muzyce był i jest wokal Alicji, jednocześnie surowy, metalowy i melodyjny. Czasami wydaje się, że żyje on własnym życiem, ale to tylko pozory, ponieważ świetnie komponuje się z całym instrumentarium. Wszystko to tworzy mieszankę z bardzo dużą dawką energii, uwalnianej stopniowo w każdym utworze. Prawdę mówiąc, styl tego zespołu jest na tyle antyschematyczny, że już po kilku nutkach wiem, że to jest właśnie Blacktrail. Nie chcę się rozwijać nad każdą kompozycją z pojedyncza, ponieważ razem są jednością, że tak to ujmę. (…)
 
 
 
Landscapes of Dunwich:
(…) To co słyszymy na krążku zaszufladkowałem już do odpowiedniej szufladki, choć oczywiście jak każda kategoryzacja, jest ona niedoskonała. Powiedzmy więc nieco więcej o brzmieniu Blacktrail. Słychać tu wpływy Exodus i Sacred Reich, wymieszane z naleciałościami Judas Priest. Bez dwóch zdań, należy przyznać, że grupa ma talent do tworzenia riffów. Większość z nich jest naprawdę chwytliwa i ma w sobie olbrzymie pokłady energii. Idealnie pasuje do tej muzyki agresywny i szorstki wokal Alicji Bietlińskiej. Ta kobieta ma większe jaja niż nie jeden chłopak w ramonezce! Gdy po przesłuchaniu płyty sprawdziłem skład zespołu, naprawdę zdziwiłem się, że drze się tam przedstawicielka płci pięknej. Abstrahując już od tego, muszę stwierdzić, że jest ona jednym z ciekawszych gardeł, jakie ostatnio słyszałem wśród nowych zespołów na polskiej scenie. (…)