Zespół Blacktrail prezentuje nowy singiel!

bandcamp | soundcloud | instagram | youtube | facebook

 

Zespół Blacktrail udostępnił w sieci swój pierwszy singiel, który jednocześnie zapowiada nową EPkę!

 

Polska formacja Blacktrail całkiem niedawno pochwaliła się nowym singlem „Your Freedom For My Name”. Kawałek zwiastuje tak samo brzmiącą EPkę zespołu, która światło dzienne ujrzy jeszcze w tym roku. Czego będziemy mogli się spodziewać? Zespół zapowiada, że na EP znajdziemy 5 całkowicie różnych utworów.

Każdy z członków ma inną muzyczną estetykę i gust – właśnie to staraliśmy się ująć na naszej płycie; odbieganie od konkretnego nurtu czy stylu, nietrzymanie się ram. Ciężko, ostro, black, death i thrash metalowo. Właśnie to jest kwintesencją Blacktrail. 

Teksty będą opowiadać o tym, co w ludzkości możemy uznać za najgorsze: zemście, szaleństwie, nienawiści, zazdrości, ale także o strachu i o słabości.

 

 

Pomysł na nowy album zrodził się już podczas prac nad pierwszym demo zespołu. Bardzo dobrze przyjętym swoją drogą. Okładką, którą możecie obejrzeć na początku artykułu, zajęła się Patrycja Sobiepanek. Grafika nawiązuje do tytułowego kawałka. Nad nagraniami, mixem oraz masteringiem czuwał Jasiek Popławski.

 

Blacktrail – Your Freedom For My Name

Utwór opowiada o osobie, która nie wie, czy jest opętana, czy coś, co pcha ją do działania jest jedynie wytworem chorego umysłu. Tytułowa „wolność za moje imię” zainspirowana została egzorcyzmami.