Black Sabbath: Technical Ecstasy. Reedycja albumu w wersji Deluxe Edition

Przed nami premiera kolejnej reedycji albumu z dyskografii legendy – Black Sabbath. Tym razem BMG zabiera się za płytę „Technical Ecstasy”.

 
„Technical Ecstasy” to album, który został nagrany po przemianie jaką przeszedł zespół w momencie, gdy zaczął sam zajmować się własną karierą i managementem, uwalniając się od swojego ex managera wygrywając z nim proces sądowy.
 
Latem 1976 roku Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward wybrali się do Miami, by nagrać „Technical Ecstasy” w słynnych Criteria Studios. Zespół był właśnie po trasie promującej poprzedni album, „Sabotage”, podczas której włączyli do instrumentarium klawisze i syntezatory. Zespół mocno eksplorował nowe gatunki muzyczne i eksperymentował z nimi. Z tego albumu pochodzi ballada „It’s Alright” na której głównym wokalistą jest Bill Ward

 

Trwa już przedsprzedaż reedycji! Kliknij tutaj po więcej szczegółow!

 

BMG upamiętnia ten album wydając jego nową wersję kolekcjonerską, która zawiera na nowo zremasterowane nagrania oryginalne, całą płytę z nowym miksem Steven’a Wilsona oraz ponad 90 minut nigdy niepublikowanych wersji utworów, alternatywnych miksów i nagrań koncertowych. Premiera reedycji zaplanowana została na 1 października tego roku. Ukaże się w wersji kolekcjonerskiego box setu 4CD i 5 płyt winylowych.

 

„Technical Ecstasy” Deluxe Edition to m.in.:

  • zremasterowany oryginalny album
  • album w nowym miksie Steven’a Wilsona
  • osiem nigdy niepublikowanych wersji utworów i miksów alternatywnych 
  • dziesięć nigdy niepublikowanych nagrań koncertowych pochodzących z trasy promującej ten album z lat 1976-1977
  • bogata w treści, zdjęcia i materiały pamiątkowe książeczka płytowa
  • replika książeczki koncertowej z trasy Technical Ecstasy World Tour
  • plakat trasy koncertowej