Zespół Coldfire prezentuje – debiutancki album „Dwa kolory życia”

facebook | youtube

 

Za nami premiera debiutanckiego albumu studyjnego formacji Coldfire „Dwa kolory życia”. Ciekawi co zespół zaproponował swoim słuchaczom?

 

Album „Dwa kolory życia” to pierwszy studyjny krążek, który wydała grupa Coldfire. Swoją premierę miał na początku czerwca tego roku. Okładkę możecie ocenić powyżej. Płyta ta jest wynikiem czteromiesięcznej pracy studyjnej (styczeń – kwiecień 2021) i mnóstwa poprawek, które miały miejsce jeszcze w maju! Co na niej znajdziemy? Jak zdradza nam zespół:

Teksty i melodie większości piosenek powstały podczas trwania pandemii, co dało nam dużo czasu na przemyślenia i uzewnętrznienie własnych uczuć.Nasza muzyka, która cały czas krąży wokół szeroko pojętego pop-rocka nie zamyka się w jednym, konkretnym gatunku. Na tej płycie są zarówno romantyczne ballady, piosenki o mocniejszym brzmieniu, a nawet utwór w metrum 5/4.

Płytę „Dwa kolory życia” promował singiel „Dwanaście kroków„. Utwór ten powstał w listopadzie 2020 roku. I to właśnie dzięki temu kawałkowi wszystko się zaczęło.

To właśnie „Dwanaście kroków” był tym elementem zapalnym, dzięki któremu w ogóle ta płytę nagraliśmy. W grudniu zaczęliśmy próby utworów na płytę, a w styczniu nagrania. Gdyby nie „Dwanaście kroków” to kto wie czy płyta „Dwa kolory życia” ujrzałaby światło dzienne… 

ColdFire – DWANAŚCIE KROKÓW

 

Początki zespołu Coldfire sięgają 2018 roku. Pierwotnie grupa skupiła się na graniu coverów, między którymi zaczęło pojawiać się coraz więcej autorskich utworów. Coldfire mają już na koncie kilka koncertów. Jednak muzyczną passę przerwała panująca epidemia. Panowie postanowili w tym czasie skupić się na zespole. Po licznych „zawirowaniach kadrowych” ukształtował się ostateczny skład oraz nazwa. A z powodu trwającego braku koncertowania – powstała płyta „Dwa kolory życia”.