Behemoth z teledyskiem do kawałka „Rom 5:8”

 

Zespół Behemoth udostępnił w sieci nowe wideo! Utwór „Rom 5:8” pochodzi z ostatniej płyty grupy. 

 

Płyta „I Loved You At Your Darkest” światło dzienne ujrzała 5 października 2018 roku i to z niej pochodzi kawałek „Rom 5:8„, którego wideo możemy obejrzeć poniżej. Na styczeń zapowiedziane jest wydanie specjalnej wersji tego albumu. Znajdziemy na nim nową okładkę autorstwa Nicoli Samori, sesje BBC Radio 1 (wersja EP „Live At Maida Vale„) oraz nieopublikowany nigdzie dotychczas dokument „Thou Darkest Art„, który jest zapisem zeszłorocznej wystawy mającej miejsce w Londynie.

Behemoth wyrusza również we wspólną trasę z grupą Slipknot! Koncerty rozpoczną się już w połowie stycznia. Zespoły odwiedzą również Polskę i zagrają w Łodzi 6 lutego. Więcej o trasie pisaliśmy w naszym poprzednim artykule.

 

Behemoth – „Rom 5:8” – obejrzyj teledysk:

 

Behemoth

Polska grupa, która swoich początków sięga 1991 roku. Powstała w Gdańsku. Początkowo zespół nosił nazwę Baphomet. Muzycznie oscylowano wokół black metalu, a od 1994 roku – pagan metalu. Następnie przyszła pora na death metalu. Porzucono wówczas tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu.

Liderem zespołu jest główny kompozytor i autor tekstów Adam „Nergal” Darski.

Behemoth na swoim koncie ma dwanaście albumów. Ostatni z nich – EP „A Forest” swoją premierę miał 29 maja 2020 roku. Na koncertach muzycy występują w charakterystycznym makijażu oraz kostiumach, które używane były przez prekursorów black metalu.

Sprawdź inne artykuły o Behemoth!