ROCK`N ART – odważne zestawienie fotografii, malarstwa i rzeźby z muzyką rockową.

[WYDARZENIE PRZENIESIONE]

 

Już 21 marca zapraszamy do warszawskiej przestrzeni artystycznej – Nowy Świat Muzyki! Rozpocznie się tam wernisaż Rock’n Art, czyli wystawa połączona z muzyką rockową. Wieczór uświetni zespół DeKret, dając koncert w otoczeniu sztuki.

 

Projekt ROCK`N ART to odważne zestawienie fotografii, malarstwa i rzeźby z muzyką rockową. Prace plastyczne nawiązują ciekawą relację z muzyką i zachęcają do jednoczesnego udziału w odbiorze tych sztuk.

Zestawiamy snujące historie, oniryczne obrazy Agnieszki Byszkowskiej z reporterską fotografią Łukasza Piekutowskiego, dokumentującego zapomniane miejsca Dolnego Śląska, z dizajnem Piotra Sobczyka z barwnymi abstrakcjami Barbary Marcinkowskiej i filozoficznymi rzeźbami Elżbiety Kochan. A wszystko to dodatkowo – z rockową muzyką DeKret, który jak żaden inny zespół, potrafi stworzyć wspaniałą atmosferę.

To nie pierwsze tego typu połączenie muzyki rockowej ze sztuką. W połowie września 2019 roku miał miejsce wernisaż „Batik” Elżbiety Kochan, na którym również mogliśmy posłuchać warszawskiej formacji DeKret. Wydarzenie odniosło sukces. Jak mówią organizatorzy:

Chcemy rozszerzyć spektrum odbioru sztuk plastycznych by powiększyć skalę odbiorców, urozmaicić wrażenia, znaleźć zarówno wspólne cechy, jak i różnice. Wrażenia publiczności zachęciły nas do tego pomysłu. Muzyka zespołu DeKret stworzyła wspaniałą atmosferę, która połączyła różnorodność odbiorców. Plastyka i muzyka znalazły wspólny język – wyrażania emocji.

Szczegóły wydarzenia możecie śledzić na Rockowej Mapie Polski.

 

Na przełomie października i listopada 2014 roku z inicjatywy trójki przyjaciół założyliśmy zespół DeKret. Po krótkim czasie do zespołu dołączył basista Adam Raudo. W czteroosobowym składzie tworzyliśmy repertuar zespołu oparty na klasycznym kanonie rockowym. Szlify koncertowe zdobywaliśmy w warszawskich klubach. Naszą muzykę opieramy na mocnych podstawach bluesa i klasycznej muzyce hard rockowej. Wzorujemy się na dorobku między innymi takich mistrzów muzyki jak Gary Moore, Deep Purple, Whitesnake. Na koncertach gramy własne kompozycje. Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów na dużych scenach i w klubowych klimatach.

facebook | www | youtube | spotify