Żytstoock II Przystanek Stodoła – szczegóły tegorocznej edycji

 

Zapraszamy na drugą odsłonę festiwalu Żytstoock, który odbędzie się w Żytniowie już w połowie lipca.

 

W weekend 15 – 17 lipca zapraszamy wszystkich do Żytniowa. Odbędzie się tam druga edycja wydarzenia jakim jest Żytstoock Festiwal. Pierwsza edycja miała miejsce w 2020 roku jako część Najpiękniejszej Domówki Świata, która miała być substytutem Pol’and’Rock/Przystanek Woodstock. Z powodu panującej epidemii masowa impreza nie mogła się odbyć, a całość została przeniesiona do internetu. Mieszkaniec Żytniowa wraz z przyjaciółmi, wieloletnimi uczestnikami Woodstocków/PolandRocków i innych festiwali muzycznych, zorganizowali mini festiwal, który odył się w stodole oraz na działce ją okalającej. Całość przerosła oczekiwania wszystkich. Dlatego już teraz zapraszamy na tegoroczną edycję, która odbędzie się pod nazwą Żytstoock II Przystanek Stodoła”.

Jak festiwal – to oczywiście koncerty i muzyka na żywo! A tego oczywiście na Żytstoock nie zabraknie i w tym roku. Na scenie zobaczymy m.in. zespoły Pajujo, Grafonomalie, Transgresja, Harisa, Nic Śmiesznego, DPSA, Road Rock, Naturavika, ColdFire, Nova Fala. Oraz solistów Alberta Pyśk, Weronika WRONA Jasiówka, Grzegorz Majzel. Wraz z Piotrem Łapuchą stworzona zostanie festiwalowa orkiestra, która na zakończenie odegra skomponowaną wspólnie piosenkę. Nie zabraknie również ogniskowego jammowania!

 

 

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach festiwalu. W strefie „Dzikie Dzieci” na dzieciaków czekać będzie cała gama atrakcji i zadań do wykonania. Będzie można wykonać różne eksperymenty czy wziąć udział w warsztatach malarskich. Mało? Nasze dzikie dzieciaki będą mogły wziąć udział w RunMageddonie oraz Escape Roomie!

Żytstoock Festiwal jest również miejscem, które wspiera Kulturę. Znajdziemy tutaj strefę „Żniwa Sztuki„, w której będziemy mogli uczestniczyć w warsztatach oraz obcować z różnymi formami sztuki. Nie zabraknie zatem ciekawych rozmów.

Festiwal Żytstoock to nie tylko muzyka i sztuka to również sport. Każdy dzień festiwalu zaczynać będziemy Jogą, prowadzić nas będzie Karolina KANA Staręga, na boisku LZS Żytniów odbędzie się sztafeta prowadzona przez Klub Biegaczy FALSTART z Rudnik.

 

Żytstoock II Przystanek Stodoła” – szczegóły tegorocznej edycji:

 

Data: 15 – 17  lipca 2021

Miejsce: Żytniów (województwo Opolskie)

Bilety: od 25 zł, dostępne tutaj 

Zespoły, które wystąpią. Między innymi:

Pajujo, Grafonomalie, Transgresja, Harisa, Nic Śmiesznego, DPSA, Road Rock, Naturavika, ColdFire, Nova Fala

Dodatkowe informacje:

Niepowtarzalny klimat, koncerty na żywo, strefa „Dzikie Dzieci”, strefa „Żniwa Sztuki”, strefa relaksu, foodtrucki.

Oficjalne wydarzenie facebook: tutaj (w wydarzeniu dostępny jest również szczegółowy harmonogram festiwalu)

Facebook Żytstoock Festiwal: tutaj