Kieras – premiera koncepcyjnego albumu „4POLA”

facebook | youtube | www | instagramserwisy streamingowe

 

Jakiś czas temu miała miejsce premiera wyjątkowego, koncepcyjnego albumu „4POLA”, za który odpowiada Kieras. Ciekawi co muzyk dla nas przygotował? Zapraszamy do słuchania!

 

Album „4POLA” to drugie solowe wydawnictwo Kierasa. Jest to album koncepcyjny, na którym znajdziemy 4 części: POWROTY, PRZELOTY, PRZECHADZKI POBUDKI. Wydawnictwo powstawało na przełomie 2019 – 2021 roku. 

Krążek „4POLA” składa się z dwóch płyt, na których jest łącznie 18 utworów. Wszystkie łączą się w spójną historię, która składa się zarówno z akustycznych ballad, progresywnych brzmień, chwytliwych refrenów i rockowych grzmotów. Wszystko okraszone polskimi tekstami.

Jak zdradza nam Kieras:

4POLA to w dużym skrócie dziennik odchyłów sinusoidy mojego życia. Koncepcja całego wydawnictwa zrodziła się w 2019 r. kiedy nagrałem akustyczny minialbum pt. „Przeloty”. Poczułem miętę do takiej krótkiej formy wyrazu, bazującej na krótkich okresach, nacechowanych natłokiem konkretnej emocji. Jednocześnie moje koncepcyjno-wizjonerskie myślenie (zboczenie?) nie pozwalało nie mieć „większego planu”. Z góry założyłem, że album będzie składał się z 4 części – Powrotów, Przelotów, Przechadzek i Pobudek, od akustycznych ballad po numery, które możesz ustawić na budzik. Wszystkie razem miały stworzyć eksperymentalny rollercoaster, na przejażdżkę którym chciałem zabierać słuchaczy ze sobą. No i udało się, 2,5 roku życiowego falowania i jest kolejka, na którą mogę zaprosić! Czy ktoś zwymiotuje czy się zakocha w widokach, to już pozostawiam Wam!

 

Kieras – 4POLA

 

CD I

 1. Kolorowe wojska (saks. Olga Czuczeło, perk. Kajtek Budziaszek)
 2. Nikt za ciebie
 3. Technologia (gość Yomen, perk. Kajtek)
 4. Wille
 5. Ostatni raz (perk. Radek Kuźniewski
 6. Pozimie [ bonus track ] (perk. Kajtek)
 7. Eskadra Braci
 8. Do raju na chwilę
 9. W oddali (piano Michał Puchowski, perk. Radek)

CD II

 1. Trochę chory
 2. **** hieny (perk. Kajtek)
 3. Pieski los [ bonus track ] (perk. Kajtek)
 4. Autobus
 5. Pobłądzić (perk. Kajtek)
 6. Cuma (chórki Jacqueline Wochnik, perk. Radek)
 7. Bagaż
 8. Pobudka (perk. Kajtek)
 9. Koniec wakacji (gość Wrotas)