Grudniowy dorobek „Chanid”- czyli świeża EPka o intrygującej nazwie „Kerygma”

Dziś mały powrót do ubiegłego roku, bo zespół  „Chanid” w grudniu udostępnił kolejną EPkę o nazwie „Kerygma”.

 

W 2010 roku z inicjatywy Paplakatora gitarzysty i wokalisty death metalowego Sacrofuck oraz Sentiela powstał zespół Chanid.  Po kilku próbach do składu dołączył Deffi i Kamil, również muzycy Sacrofuck, a cztery lata później zespół wydał demo zatytułowane „Misterium” i zagrał promocyjny koncert u boku Deadthorn i Aragon
Chanid uczestniczyli w mini trasie koncertowej z Conviced by Hate z San Salvador.
 
W 2015 roku do zespołu dochodzi Necrofilip, grający w Gortal , który przejął pozycję basisty. W 2018 roku Chanid zakończył pracę nad albumem „Lucifer”, który ukazał się nakładem rosyjskiej Casus Belli Musica i litewskiej Beverina Productions.

15 sierpnia 2020 zespół wydaje EP-kę zatytułowaną „In Hoc Signo Vinces”. Zmiksowany w Sunstorm Studio przez Igora Brzeskiego. Perkusję nagrał Krzysztof Klingbein. Muzycznie i tekstowo jest to kontynuacja obranej ścieżki, oscylującej wokół lucyferianizmu, okultyzmu i filozofii.

Chanid wydał swoja Ep’ wspólnie z Black Vault Productions, a wersję na kasecie wyprodukowało Goat Room Productions.

Zespół zarejestrował materiał pod tytułem „Kerygma” (z greckiego kaznodziejstwo)
 zawierający trzy nagrania oraz podpisał umowę wydawniczą z Case Studio. Sesyjnie perkusję na „Kerygma” zagrał Aggelos Samaras grający na co dzień w greckich  DodsfersDiablery.
Perkusja nagrana i wyprodukowana w greckim Void of Cosmos Productions przez Setesh’a, Również muzyka DodsfersDiablery.  Gościnny głos w utworze „Προσευχή” (Prosefchí) autorstwa Setesh’a.

Materiał z Epki został wydany i dystrybuowany cyfrowo przez Case Studio z premierą ustawioną na koniec 2023 na wszystkich platformach cyfrowych.
W międzyczasie zespół koncertował u boku Besatt czy Arkona.
Chanid zagrał też mini trasę z francuskim The Negation i łotewskim Urskumug.

Tak jak dla wielu z nas, okres pandemii pokrzyżował plany również zespołowi. Ci jednak się nie poddali, przetrwali i działają dalej. Muzycy skupiają się na tworzeniu materiału na pełny drugi pełny album
Na przestrzeni lat doszło do zmian w składzie, który obecnie kształtuje się następująco.:

Skład zespołu:
Sentiel – gitara, klawisze
Necrofilip – bass
Shadar – wokal
Soulreaper -perkusja (muzyk koncertowy)
Forest – gitara (muzyk koncertowy)
 
Dystrybucja płyty: Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego
 
Pełny album dostępny poniżej 😉