Zespół Skytruck zabiera słuchaczy w niezwykłą podróż z płytą „Lot na Marsa”

facebook | instagram | tiktok | youtube

 

Za nami premiera najnowszej płyty formacji Skytruck. Zespół zabiera nas w wyjątkową, muzyczną podróż na Marsa. Poznajcie album „Lot na Marsa”.

 

Zespół Skytruck to formacja, która została dostrzeżona zaraz po swoim debiucie. Zespół znalazł się w zestawieniu Nadzieja Rocku magazynu Teraz Rock oraz wywalczył miejsce w finale Antyfestu Antyradia.

Grupa promuje obecnie swój najnowszy krążek – „Lot na Marsa„. Album po brzegi wypełniony jest słuszną dawką gitarowych riffów – potężnych jak grawitacja Jowisza, partiami perkusji naładowanymi energią niczym rozbłyski słoneczne, basu brzmiącego jak silniki wahadłowca i wokali, które wciągną Was w otchłań, jak czarna dziura! To prawdziwy Space Rock.

O czym opowiada najnowszy album? Piosenki skupiają się wokół dobrych i złych stron egzystencji we współczesnym świecie, w oparciu o myśl, że można byłoby porzucić to wszystko i zamieszkać na Marsie. Taki bilet w jedną stronę. Jak zdradza Tomek Boruch, lider, gitarzysta i producent zespołu:

Ogromne emocje związane z odlotem sprawiłyby, że zapomniałbym pewnie, że boję się wysokości i przestrzeni. Kilka tygodni temu wbiegałem na wysoką skałę i zakręciło mi się w głowie, na długo przed szczytem. Czy w trakcie lotu dostałbym ataku paniki? A jak byłoby np. ze zwierzętami?

Skytruck feat. Jelonek – Zły krok

 

Jednocześnie dodaje Jakub Szulc, gitarzysta i współzałożyciel grupy:

Wyjazd z rodzinnej miejscowości czy nawet kraju jest niczym w porównaniu do opuszczenia rodzinnej planety. Tłumy które mijałem na ulicach miasta i tak nic nie wnosiły do mojego życia. Mijaliśmy się nie znacząc dla siebie zupełnie nic. Tysiące twarzy, których nikt nie zapamięta. Wygląd dający mgliste pojęcie kim jest ten człowiek.

Skytruck – Lot na Marsa