Zespół SIQ prezentuje cover utworu „Idź precz” grupy Perfect

facebook | youtube

 

Zespół SIQ zaprezentował swoją wersję dobrze wszystkim znanego kawałka „Idź precz” grupy Perfect. Gościennie w utworze wziął udział Vogg z Decapitated i Machine Head! Koniecznie posłuchajcie!

 

„Idź precz” to jeden z bardziej znanych utworów zespołu Perfect. Kawałek został wydany w 1982 roku na płycie UNU. Teraz w sieci możemy posłuchać jego odświeżonej wersji, którą nagrała formacja SIQ. Pomysł na cover spotkał się z poparciem ze strony autora tekstu – Bogdana Olewicza. Jak sam twierdzi:

W Polsce nagrywa się za mało rodzimych coverów. Przecież tą drogą lansujemy nasz muzyczny dorobek wśród nowych pokoleń słuchaczy, przedłużamy życie polskich utworów (…), w zglobalizowanym świecie popularyzujemy twórczość w naszym trudnym języku i przy okazji popisujemy się nowymi, ciekawymi aranżacjami i odkrywczymi wykonaniami.

Utwór został zarejestrowany przez muzyków zespołu SIQ w domowych warunkach. Zmiksowany został z kolei w poznańskim studiu Perlazza przez Przemysława „Perłę” Wejmanna. Przepiękną solówkę nagrał Vogg z Decapitated i Machine Head, a na drugiej gitarze zagrał Yankiel, który od października zasilił szeregi formacji. Klipem zajął się Ślimak.

Zespół SIQ tworzą:
Ania Brachaczek – wokal, gitara basowa
Maciej „Ślimak” Starosta – perkusja
Tomasz „Biały” Białoń – gitara
Wojciech „Yankiel” Moryto – gitara

 

SIQ feat. Vogg – Idź precz