Zespół Second Sun utworem „Breathe Slowly” zapowiadają nadchodzącą EPkę

facebook | youtube | spotify

 

Szczecińska formacja Second Sun opublikowała całkiem niedawno swój debiutancki singiel. Ciekawi nowego brzmienia? Zapraszamy do słuchania utworu „Breathe Slowly”!

 

Second Sun swoich początków sięga 2019 roku. Skład zespołu ustabilizował się dosyć szybko, bo jeszcze w tym samym roku. I tak grupa już w pełnym składzie rozpoczęła prace nad autorskim materiałem. Panowie mocno wzięli się do pracy, a w 2021 rok weszli debiutanckim singlem!  Utwór „Breathe Slowly” zwiastuje jednocześnie nadchodzącą EPkę grupy. Jak zdradzają nam członkowie zespołu:
 Breathe Slowly” jest kawałkiem, który mówi o tym, że pomimo przeciwności losu i trudów jakie napotykasz w swoim codziennym życiu, warto jest zachować nadzieję na lepsze jutro, iść dalej przed siebie i oddychać spokojnie.
Instrumentalna część utworu powstała zanim jeszcze uformował się sam zespół. Gdy do formacji dołączył basista Kamil – napisał bridge utworu, który okazał się elementem spajającym ze sobą wszystkie sekcje i partie kawałka. 
 

Second Sun – Breathe Slowly

 
 
Gramy progresywny metal z elementami djentu. Naszymi głównymi inspiracjami są zespoły takie jak Periphery, Architects, The Contortionist lub Tesseract.
W lutym pojawi się nasz drugi singiel pt. „Serpents”.
Skład zespołu:
Jakub Chmielewski – Wokal
Filip Odkała – Gitara
Adam Leśniewicz – Gitara
Kamil Becker – Bas
Mateusz Knyrek – Perkusja
 
Członków grupy możemy znaleźć również w innych muzycznych przedsięwzięciach:
Knyras – perkusista – ma swój hip-hopowy projekt
Tjunek – basista – gra alternatywnego rocka w zespole Alarm oraz w zespole Synergia
Adam – gitara – gra również w szczecińskim Muted Message
Filip – gitara – tworzy solową muzykę instrumentalną
Chmielu – wokal – siedzi za bębnami w black metalowym Blakken