Zespół Indigo Child utworem „IPP” promuje nadchodzącą nową płytę

facebook | youtube

 

W sieci znaleźć możemy najnowszy utwór formacji Indigo Child. Kawałkiem „IPP” grupa zapowiada nadchodzące wydawnictwo!

 

Utwór „IPP” to kolejny singiel, który pochodzi z nadchodzącej nowej płyty zespołu Indigo ChildHoryzont. Zarówno kawałek, jak i powstały do niego teledysk, przesiąknięty jest psychodelią. O ile obraz jest dość abstrakcyjny, to utwór jest osadzony w wyraźnych ramach, a tekst prowokuje do refleksji. Wideo możecie ocenić poniżej. Jest to również pierwszy teledysk, który zespół stworzył w ogóle!

Premiera płyty „Horyzonty” zaplanowana została na 28 lutego. Co na nim znajdziemy? Album charakteryzuje szeroka mieszanka stylów, tj. od psychodelicznego rocka, przez pieśń turystyczną, aż po hard rock z lat 70/80’ spojonych charakterystycznym brzmieniem wypracowanym przez zespół. Nie zabraknie tutaj zatem wspomnianych mocnych, psychodeliczno – rockowych brzmień oraz istrumentalnych improwizacji, będących silną stroną opolskiego składu.

 

Indigo Child – IPP

 

Indigo Child to skład pochodzący z Opola, funkcjonujący pod tą nazwą od około trzech lat. Tworzą go muzycy wywodzący się z różnych gatunków muzycznych (od jazzu, do ciężkiego rocka). Wspólnym mianownikiem dla składu okazała się jednak miłość do improwizacji w klimatach „około rockowych”, która w większości przypadków jest budulcem do nowych kompozycji.

W ostatnich latach Indigo Child wydało debiutancki album (2018), rozegrało liczne koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obecnie zespół jest na ostatniej prostej do drugiego krążka.

Indigo Child tworzą:

Jakub Kamiński ( lider / gitarzysta basowy / tekściarz)
Jakub Kirstein ( instrumenty klawiszowe)
Paweł „Morrison” Pawłowski (instrumenty perkusyjne)
Jakub Cajzner (wokal)
Dawid Młotkowski (gitara)