Yellow Horse – pasja do tradycji i vintage’owych dźwięków.

 

Yellow Horse to zespół, który w swojej twórczości nawiązuje klimatem do lat 70tych. Tworzona muzyka to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Debiutancki album „Lost Trail” łączył w sobie chwytliwe refreny oraz brzmienie instrumentów akustycznych. Jak twierdzą sami muzycy, nad wszystkich unosił się duch hippisowskiego rocka.

 

Dotychczasowa dyskografia: 

– „My Little Girl” – 2016 

– „Lost Trail” – 2018 

 

 

Sklad podstawowy zespołu:

Pawel Soja – wokal i gitara basowa

Dominik Cynar  – gitara rytmiczna i solowa

Robert Ziobro -perkusja

Mateusz Krupinski -Instrumenty perkusyjne, przeszkadzajki

 

Skład na imprezy oraz większe festiwale powiększa się o 2 osoby:

Mariusz Balcer – gitara solowa

Jerzy Hajduk – flet poprzeczny

 

 

Recenzja od Polska Płyta, Polska Muzyka:

Debiutancki album zespołu Yellow Horse, zatytułowany “Lost Trail”, jest wyrazem zamiłowania zespołu do klimatu lat 60-tych i 70-tych oraz pasji do tradycyjnych, vintage’owych dźwięków. Album zawiera 9 autorskich utworów, utrzymanych w typowym dla zespołu, teksańsko-bieszczadzkim stylu.

Za magazynem Gitarzysta:

Debiutancka EPka „My Little Girl” zapowiadała, że Yellow Horse mają na siebie świetny pomysł, a poza tym nie są w tej branży świeżakami, więc posiadają też umiejętności, by pomysł zrealizować. (…) Panowie postanowili sięgnąć po estetykę amerykańskiego grania z przełomu lat ’60 i ’70: rock akustyczny, country, rockabilly, southern rock i soft rock – to słowa klucze brzmienia Yellow Horse.

Śledzcie na bieżąco wszystkie koncerty!