Wszyscy Śpiewamy na Rockowo – szczegóły tegorocznej edycji

 

Znamy już wszystkie szczegóły tegorocznej edycji najstarszego przeglądu w Polsce – Wszyscy Śpiewamy na Rockowo.

 

Przed nami 33. edycja przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo. Jest to jeden z najstarszych w naszym kraju przeglądów dla zespołów, które grają szeroko rozumianą muzykę rockową. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 1987 roku.

Zespoły, które chcą wziąć udział w przeglądzie, kwalifikowane są na podstawie nadesłanych nagrań. Następnie wszyscy są poddane ocenie przez profesjonalne jury, które składa się z muzyków i dziennikarzy muzycznych. Zakwalifikowane grupy występują na dużej scenie, z całym profesjonalnym zapleczem: nagłośnieniem czy oświetleniem. Na zwycięzcę czeka nagroda: możliwość realizacji nagrań w studiu, wydania płyty, sprzęt muzyczny, nagrody finansowe i inne.

Przeglądowi co roku towarzyszą warsztaty prowadzone przez znanych muzyków oraz koncerty zaproszonych gwiazd. Całość podsumowana zostaje płytą, na której znajdziemy nagrania wszystkich uczestniczących zespołów. Wydawnictwo jest rozsyłane do rozgłośni radiowych w naszym kraju.

 

Wszyscy Śpiewamy na Rockowo – szczegóły 33. edycji przeglądu

Tegoroczna edycja przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo będzie wyjątkowa. W zeszłym roku wydarzenie nie doszło do skutku z powodu panującej epidemii. W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia nie złożyli broni i zapraszają nas na przegląd, który odbędzie się 8 i 9 maja. A same koncerty będziemy mogli oglądać przez internet! Poniżej oficjalny plakat tegorocznej edycji: