Wracają koncerty! Wydarzenia plenerowe do 150 osób już od końca maja!

Źródło zdjęcia.

 

Obecna epidemia koronawirusa sparaliżowała właściwie całą gospodarkę. Nie oszczędzając przy tym Kultury. Na częście doczekaliśmy się w końcu 4. etapu rozmrażania gospodarki. A to oznacza powrót koncertów i wydarzeń aż do 150 osób!

 

W dniu dzisiejszym na porannej konferencji, premier Mateusz Morawiecki, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski, zaprezentowali ostatni, IV etap rozmrażania gospodarki.

Premier Morawiecki rozpoczął konferencję od pozytywnego przekazu. Przewiduje on, że liczba dostępnych łóżek przygotowanych na koronawirusa będzie stopniowo redukowana. W związku z tym, można podejmować inne decyzje niż pozostałe kraje. Coraz więcej ludzi zdrowieje, zatem możemy znosić kolejne obostrzenia.

Piotr Gliński zapowiada, że od 6 czerwca wprowadzamy odmrożenie kin, teatrów, audytoriów, cyrków czy domów kultury. Ich otwarcie nie jest jednak obowiązkiem. Decyzja należy do danych miejsc. Pojemnośc widowni musi być wypełniona do 50%. Konieczne jest noszenie maseczek oraz spełnianie wymogów sanitarnych. Jednocześnie dodaje, że:

Koncerty plenerowe do 150 uczestników mogą być organizowane! Kultura jest ważna również w trakcie epidemii!

 

4. etap rozmrażania gospodarki:

Od 30 maja:

  • zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej (jeżeli zachowany będzie dystans społeczny)
  • zniesienie limitu osób w restauracjach, kawiarniach i barach – bez ograniczeń powierzchniowych, z zachowaniem dystansu, z obowiązkiem zakrycia ust i nosa do momentu zajęcia stolika
  • zgromadzenia na powietrzu do 150 osób są dozwolone! – obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust lub utrzymanie dystansu 2 metrów. Zgoda na organizacje zgromadzenia będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej

 

6 czerwca

  • kina, teatry, opery i balety będą otwarte
  • baseny, siłownie, parki rozrywki, kluby fitness, sale zabaw również będą otwierane
  • wyjątkiem są kluby i dyskoteki, które w innych krajach są odnotowywane jako nowe ogniska wirusa
  • organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób

 

Zapraszamy na nasze facebookowe wydarzenie!

Nasi drodzy! Po zakończonej kwarantannie zapraszamy, aby odwiedzić swój ulubiony klub czy pójść na koncert! Albo sześć 🙂 Wesprzyjmy swoje ulubione miejsca oraz zespoły!