Watch The Fire – lubisz patrzeć w ogień?

 

 

Watch The Fire swoich początków sięga 2018 roku. Po skompletowaniu zespołu zaczęła się praca nad własnym materiałem.

 

Przeznaczenie skrzyżowało nasze drogi, by przywołać na nowo ducha starego, dobrego rock 'n’ rolla, ubranego w świeżą formę.

Skupienie się wokół własnego materiału zaowocowało wejściem do studia. Utwory nagrane zostały w MaQ Records. W studiu, dzięki którego możliwościom zespół mógł zarejestrować materiał w starym stylu, na tak zwaną „setkę”, korzystając jednocześnie z nowych technologii.

 

fot. Roman Rogalski

 

O swojej muzyce mówią następująco:

We współczesnej muzyce popularnej zauważamy z jednej strony tendencję do upraszczania formy oraz treści, co odbija się znacząco na jej jakości, z drugiej zaś powstają wyrafinowane, trudne kompozycje znajdujące uznanie głównie w niszowym gronie odbiorców. Natomiast my bardzo staramy się to zrównoważyć i sprawić by nasza muzyka porywała szeroką publiczność, przekonywała słuchaczy innych gatunków do rocka, jak i poruszała emocje bardziej wymagających melomanów, przywracając ducha starego, dobrego rock 'n rolla.
Ważną dla nas kwestią jest brzmienie, które nie ma być idealne i dopieszczone; każdy nasz koncert czy nagranie jest bowiem trochę inne, zależne od atmosfery i porywu chwili… Zupełnie jak szczypta magicznego przypadku w dobrze zaplanowanym akcie.

 

 

Watch The Fire

facebook | instagram | soundcloud