Arshenic – mocne uderzenie prosto z Trójmiasta.

 

Arshenic zrodził się w Trójmieście. Początki zespołu sięgają już 2007 roku. Pierwsze lata były dosyć trudne. Miało miejsce zawieszenie działalności, częściowa zmiana składu, ponowne wznowienie zespołu oraz prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. W końcu, od roku 2015 Arshenic występuje już w niezmienionym składzie.

Nurty muzyczne, którymi grupa się inspiruje to metal alternatywny, death rock, art rock czy metal progresywny.

Na swoim koncie mają między innymi występ w programie „Must Be The Music II”, w którym to zaśpiewali metalową wersję utworu Lady Gagi – „Paparazzi”.

Rok 2015 jest ważnym okresem w życiu zespołu. Arshenic angażując się w pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt, wrócił na scenę, łącząc swój powrót z akcją charytatywną „Pucha dla Sierściucha”, której jest organizatorem od 2011 roku.

 

 

Na początku 2016 roku światło dzienne ujrzała EPka – „ERASED”. Samodzielnie wydana, zawierała trzy utwory: „Grzyby”, „Erased” oraz „Breakin”.

Rok później powstaje singiel „Monster”, który jednocześnie zapowiada drugą płytę – „Final Collision”. Teledysk do utworu został stworzony w ramach działalności wspierającej pomoc zwierzętom. Powstał w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gdyni i promowany był między innymi przez interia.pl czy eskarock.pl Drugim singlem zapowiadającym materiał z nowej płyty jest utwór „Unspoken”, którego premiera miała miejsce w kwietniu 2018 roku.

 

 

Obecnie czekamy na premierę albumu – „Final Collision”. Płyta dostępna będzie w sprzedaży w formie fizycznej i cyfrowej na wszystkich dużych platformach streamingowych. Część nowego materiału mieliśmy szansę już usłyszeć podczas trasy Dark Female Festival.

 

 

 

Arshenic w sieci:

wwwfacebookinstagramYouTube