Wake Up and Live Festival 2019 – ogłoszeni artyści.

 

Już pod koniec maja czeka nas największe muzyczne wydarzenie w Sulęcinie – Wake Up and Live Festival. O samym artykule już pisaliśmy. Teraz chcemy przedstawić Wam artystów, których będziemy mieli szansę usłyszeć na tegorocznej edycji.

 

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO

To swoisty ewenement na polskim rynku muzycznym. Od początku zespół zakorzeniony jest w muzyce wywodzącej się z lat 60, 70. Ale jednocześnie jest otwarty na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. Ich koncerty to rockowe show oparte na charakterystycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych, skąpanych w organach hammonda i okiełznanych przez znakomitą sekcję rytmiczną. 

 

BaiKA

Skrót od Banach i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015, a w roku 2018 dołączyli do nich: Marcin Żabiełowicz – gitarzysta zespołu Hey, i Jacek Mazurkiewicz – gitarzysta basowy. Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka.
W niecały rok po debiucie ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako „przedpłytę”.

 

Brodacze live act

Sami o sobie – „Albus Dumbledore, Mieszko I oraz Święty Mikołaj to tylko przykłady postaci, które dowodzą, że owłosienie w okolicach ust i polików predestynuje do rzeczy wielkich.” Brodacze są specjalistami w beardoelectro – jest to mieszanka autorskich bitów z żywym wykorzystaniem instrumentów takich jak gitary, syntezatory, flażolety i wokale. Dodatkowej przestrzeni dodaje również żywy dubmaster, czyli przepuszczanie poszczególnych instrumentów przez rozmaite efekty.

 

Freeman

Zespół powstał jesienią 2017 roku w Oakland (Dąbroszyn) z inicjatywy Mateusza Swobody – wokalisty i autora tekstów, który próbując znaleźć dla swojej twórczości miejsce w muzycznej przestrzeni, doprowadził do spotkania pięciu mężczyzn, dla których muzyka to pasja i sposób na wyrażenie siebie, a także odskocznia od dnia codziennego. Freeman to pięć zupełnie różnych charakterów i indywidualności, przesiąkniętych różną stylistyką muzyczną, które wzajemnie się zderzając, tworzą szeroko rozumianą muzykę rockową, nie odżegnując się od wpływów hip hopu czy muzyki elektronicznej, a nawet retro.

 

GUTEK

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzycznej. Znany zarówno z macierzystej formacji Indios Bravos, jak i licznych kolaboracji z legendami z kręgu muzyki Hip Hop, Reggae i Punk Rock. Występuje na scenach klubowych i festiwalowych już od wielu lat.

 

 

KRAMBABULA

Folk-rockowy zespół z Poznania, założony w grudniu 2014 roku przez Piotra Czuchtę. Sobie znanymi metodami skompletował 7 osób, zbierając poza rockowymi instrumentami saksofon, trąbkę i akordeon. W ten sposób powstał zespół łączący kultury: ukraińską, łemkowską i polską oraz ich zanikające ludowe melodie. Dawne pieśni śpiewane białym głosem, otrzymały nowy rockowy charakter. Klamrą spinającą mocne brzmienia z ludowością jest wokalistka Wiola Kruk, korzystająca z techniki śpiewokrzyku.

 

Kufajka Rencisty

Kufajka Rencisty to zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk / rock / reggae. Od ponad 25 lat na scenie muzycznej (z dłuższymi i krótszymi przerwami) ku uciesze publiczności nie tylko lokalnej. W swoim repertuarze mają utwory autorskie oraz sporą ilość coverów bardziej znanych artystów. Żywiołowość i charyzma wokalisty sprawia, że ich koncerty to niezapomniane przeżycie.

 

Łydka Grubasa

Łydka Grubasa to zespół, który ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją.

 

The Postman Polscy Beatlesi 

Zespół The Postman Polscy Beatlesi wystąpi w ramach XIII edycji Wake Up and Live – Festiwal Muzyki i Sztuki – w niedzielę, podczas Wake Up Senior!

Uznani w Polsce i na świecie za perfekcyjną jakość! Ich przygoda z Beatlesami rozpoczęła się w 1997 roku. Zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce i Europie. The Postman nie tylko oddaje klimat muzyki lat 60-tych, ale również wygląda jakby właśnie przybył z tamtej epoki. Szyte na miarę garnitury model’64, buty „bitelsówki” prosto z Liverpoolu, stylizowane fryzury przypominają epokę lat 60- tych. 

 

 

OHO!KOKO

Mieszanka trzech unikalnych talentów o mocno wybuchowych właściwościach. Wywołali eksplozję muzyczną na scenie „Must be the music”, czy na największym festiwalu w Polsce – Pol’and’Rock.

Muzycznie – akrobaci i poszukiwacze przygód. Balansują między gatunkami, elastycznie przeskakują z popu do electro, zahaczają o soul i rock, na ich koncertach publiczność na zmianę buja się i skacze, zamyśla się, a za chwilę biegnie do tańca.

 

Przedstawienie artystów dzięki uprzejmości i opisom zaczerpniętym od Sulęciński Ośrodek Kultury. Dziękujemy!