RóbSzuM Festival 2019 – ogłoszeni artyści

 

W tym roku będzie miała miejsce już ósma edycja RóbSzuM Festivalu.

Po długich organizacyjnych dyskusjach, data festiwalu to 23 – 24 sierpnia. Tegoroczna edycja odbędzie się w Starym Porcie (Międzychodzkie Towarzystwo Turystyki i Sportów Wodnych).

O samym festiwalu szerzej możecie poczytać w naszych poprzednich artykułach

Poniżej pragniemy przedstawić artystów ogłoszonych na tegoroczną edycję. Na samym końcu artykułu godzinowa rozpiska koncertów!

 

RóbSzuM Festival – ogłoszeni artyści:

 

Ostatnim ogłoszonym zespołem który zagra jako pierwszy na tegorocznym RóBSzuM 8 jest nasz rodzimy, tutejszy Deflator!

 

 

 

 

 

Z jeszcze świeżą tegoroczną płytą Martim Monitz zagra na RóBSzuM Festivalu !!!

„Przeczytałem teksty, usłyszałem postpunkowo-nowofalowo-noiserockową muzykę i poczułem, że „Martim Monitz” to coś, na co czekałem.” / Marcin Wandzel 10 fucking stars

„I właśnie zderzenie nowej fali z energetyczną lutą rodem z chicagowskiego podziemia tworzy zupełnie nową jakość.” / Arek Lerch VIOLENCE ONLINE

 

 

Ponoć to połączenie Merkabah i So Slow zerwanych z łańcucha. Będzie free jazz ale taki inny, transowy, a może nie jazz? Paweł Lach z Kvlt na pytanie „Czy to jazz?” proponuje 3 prawidłowe odpowiedzi: „tak, nie, nie wiem” hmm..

Wydali debiutancki album w marcu tego roku w znanej i lubianej wytwórni Audio Cave. Będzie improwizacja a ten debiut był ponoć na setkę nagrany, za pierwszym podejściem. Poznajcie: NVC Ścieżka w nieznane 

 

 

Przybędzie do nas zespół świetnych muzyków tworzących niezwykle oryginalną muzykę i nie tylko. Piszą o sobie tak: ”Filmowo-świetlne zanieczyszczenie, oćpały electro-muzak i stratowanie chwili to motywy pełzające w obrębie bagiennego gatunku odurzającego, mgławicowego dźwięku krakowskiej pięcioosobowej grupy SMOGGG„. Ich występy to bardziej rytuały niż koncerty. Twierdzą że to Swampcore. Bardzo nam miło, że SwampRitual odbędzie się 23 sierpnia 2019 w Międzychodzie na RóBSzuM8.

 

 

 

W tym roku wydarzyło się coś niezwykle dziwnego i fajnego zarazem. Światu ujawnił się zespół trzech muzyków którzy to mimo dzielących ich odległości, innych zajęć i muzycznych i nie muzycznych spotkali się i nagrali album. Album wydał zafascynowany tym co usłyszał Gusstaff Records na winylu pod szyldem Don’t Sit On My Vinyl. Album o którym chyba wszyscy z branży muzyki wartościowej w PL zdążyli już coś napisać a i za granicami naszego pięknego kraju coś niecoś pisali, i to pisali dobrze lub bardzo dobrze. Wszyscy fani Próchno zastanawiający się czy ten band będzie w ogóle grał koncerty oświadczamy dziś że tak. A pierwszy koncert odbędzie się na RS8!!!

 

Joanna Makabresku

Tym razem nie będziemy silić się na wielkie mowy. Najlepiej będzie jak przemówią dźwięki, obrazy. Joanna Makabresku do usłyszenia, zobaczenia i pogadania na RS8 !!!

„Zespół powstał w roku 1986, na wiosnę. Przez pierwsze cztery lata działalności wydał własnym sumptem kilka kaset demo, nagrywanych na żywo w trakcie prób. Po zagraniu trudnej do zapamiętania ilości koncertów, w miejscach zarówno brzydkich, jak i naprawdę pięknych, Joanna zamilkła w okolicach zimy roku 1990. W roku 2009 Joanna Makabresku wznowiła działalność. W roku 2011 taśma pt. „Piąta prostytucja” (nagrana w roku 1990) została wydana (przez Oldskull Records) na płycie winylowej. W roku 2018 ukazała się nowa płyta pt. „Zimno”. Jest dostępna zarówno w postaci winylowej, jak i kompaktowej. Dodatkowo w tym samym czasie ukazała się książka Marka Karcerowicza pt. „Jest wystarczająco dobrze, czyli o tym jak Joanna Makabresku z latami 80. przegrała”.

 

 

Przedstawiamy Państwu Welcome Idiots – The Band, gwiazdę podziemia lat 90. Jak się okazuje już wtedy w Polsce był post-hardcore czego dowodem są nagrania grupy z tamtych lat. Zespół w składzie: Jan „Yach” Wróblewicz-gitara/głos (w latach 1992–1995 także gitara Sweet Noise Band), Wojtek Kuszewski-bas/głos i Marcin Żurawicz – bębny, przyjedzie do Międzychodu nie tylko ze starymi kawałkami ale też zdaje się, że powstaje coś nowego bo próby są.

 

 

 

Międzychodzianin i połowa duetu GRETA. Zatem wszystko się zgadza. Znamy tu każdą ulice i każdy dom. To słowa znaki, słowa klucze … a MIĘDZYCHÓD: Kochać Muszę. GRETA wystąpi na RS8. Czy mogło być inaczej? 

 

 

 

 

 

STARte w składzie 2/3 PARADYPANATŁO. Zresztą warto poznać dorobek członków Goleniowskiej formacji bo Radek, Jacek i Marek poza STARte w różnych konfiguracjach tworzyli takie zespoły jak Schizaspidafurcifera, Niematotamto, ParadaPanaTło, DOLINAINY

A w STARte na dwa syntezatory i perkusję na tegorocznym RóBSzumie wystrzelą nas w kosmos

 

 

RóbSzuM Festival – plakat tegorocznej edycji: